Türk kulübün boksörü Amerika’da ringe çıkma

Türk boks kulübü EC Boxing’in, Ukraynalı ağırbaşlı dövüşçüsü Victor Faust, Kübalı boksör Lenier Pero’ya cebin ringe çıkıyor.

Merkezi Almanya’nın Hamburg kentinde mevcut Türk yumruk oyunu kulübü EC Boxing’in Ukraynalı aheste dövüşçüsü Victor Faust, Amerika’birlikte yenilgisiz Kübalı boksör Lenier Pero’ya karşı ringe çıkıyor. Bugüne büyüklüğünde yenilgi almayan Viktor Faust, bu misil çözülüm yüzü görmemiş olan benzeri boksör ile ringe çıkacak. EC Boxing Umumi Heyet Başkanı Erol Ahu, “Amerika’daki galayı TGB ile alay malay düzenliyoruz. Rakibimiz Leiner Pero, toyluk olimpiyatlarında zer madalya almanın birlikte dünyanın dev organizasyonlarında şampiyonluklar kazanmış olan kudretli tıpkısı âdem. Rio Olimpiyatları’nda finale kalarak rüştünü ispatlamış ruhlu bir boksördür. Fakat Viktor üstelik kıvrak bir adam. Bu maç bizim için acun devleriyle yapacağımız karşılaşmaların serencam basamağıdır. Bundan sonrası dünyanın zirvesidir” diye niteleyerek konuştu.

Bülent Başer: “Acemi ve hevesli ayrımlı alanlardır”

Müptedi ve aç boksun ayrımlı olduğunu vurgulayan EC Boxing Başantrenörü Bülent Başer, “Rakibimiz Pero, amatörde çokça başarılar elde etmiş olabilir ancak bura aç ring ve burada amal daha zordur. Tığ rakibimizin gücünün bilincinde adına çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bildirme ongun saparring partnerleriyle çalıştık” dedi.

Kulübün Matbuat Danışmanı Vedat Alyaz, Kübalı rakibin bugüne kadar profesyonel ringlerde çıktığı 8 maçın hepsini kazanırken, bunlardan 5’ini nakavtla sonlandırdığını vurgulayarak, “Boksörümüz Viktor Faust, bugüne büyüklüğünde 11 hevesli karşılaşma yaparken, bunların 7’sini nakavtla bitirdi. Yani iki yumruk oyuncusu birlikte yenilgisiz, kim kazanırsa diğerinin kariyerine derin aynı çarpış atmış olacak” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: