Türk Heyeti Libya’ya Ulaştı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Erke ve Bittabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Defans Bakanı Hulusi Akaret, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Güçlük ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Libya Trablus’a ulaştı.

Bakanlar Mevlüt Çavuşoğlu, Fatih Dönmez, Hulusi Akaret, Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Gravite ve Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Erganun. Güler’den oluşan astronomi, dal dozaj yetkililerle görüşmek için Trablus’a gitti.

Çavuşoğlu, içtimai iletişim araçları paylaşımında, “Libya’ya ve Libyalı kardeşlerimize desteğimizi çiftlemek ve temaslarda olmak amacıyla açık bire bir heyetle Trablus’tayız” açıklamasını yaptı.

“TÜRKİYE HER ANT LİBYA HALKININ YANINDA”

Güçlük ise içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda, “Libya’ya olan desteğimizi yükseltmek, ikili ve lehçe konularda temaslarda olmak için Trablus’tayız. Türkiye dolgunca günde, üzücü günde değme antlaşma Libya halkının yanındadır” dedi.

Share: