Türk futbolu, depremzedeler amacıyla kampanya başlatıyor! Guardiola, Klopp, Çirkin üzere isimler katılacak

Fenerbahçe- Konyaspor maçı öncesinde Türkiye Ayak Topu Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Mualla Koç, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nurlu Çebi, Antalyaspor Başkanı Muazzez Pahal, Adana Demirspor Başkanı Misyon Bayrak, Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Sivasspor Başkanı Deli Otyakmaz ve İstanbulspor Asbaşkanı Ömer Saral, Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda ‘Omuz Omuza’ vererek depremzedeler üzere yapılacak arkalama kampanyasına ilgi çektiler.

BİRÇOK ADLI İSİM KATILACAK

Büyükekşi açıklamasında; “Guardiola, Klopp, Wenger, İlkay Gündoğan, Guti, Suratsız gibi birçok ismi 1 Mart kampanyamızda bir araya getirmeyi hedefliyoruz.” sözlerini harcama etti.

ALİ KOÇ: “YARIN BEŞİKTAŞ MAÇINDAYIZ”

Fenerbahçe Başkanı Şanlı Belletici, “Fenerbahçe ailesi adına başkanlarımızı burada ağırlamaktan bahtiyarlık ve haysiyet duyuyoruz. 11 kulüp başkanı burada olacak. Yarın akşam ezanı da Ahmet Nurlu Çebi başkanımızın davetine icabet edeceğiz. Hayat, önce 2-3 haftaya bakarak daha alışılagelen akacak ancak oradaki yaraları koymak elan mufassal sürecek. Futbola baktığımızda, bizim bildirme nazik sorumluluğumuz dayanışmayı, angajman ve beraberliği henüz etken burulmak. Bize büyük yük düşüyor. Bizim genişlik şişman sorumluluğumuz hareket ile ilgilendiren hassasiyeti, tesanüt ruhunu, yardımseverliği daha aktif ağrımak. 1 ailenin üstelik barınma sorununu çözsek bu mübarek ayrımsız şeydir. İnşallah binlerce ailenin tahaffuz sorununu çözeceğiz” açıklamasını yaptı.

ÇEBİ: “DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Berrak Çebi,”Ulvi Koç’a daveti amacıyla teşekkür ediyorum. Ahmet Ağaoğlu’nun başlattığı bu birlikteliği devam yol açmak istiyoruz. 1 Mart’ta başlatacağımız kampanyada devletimizin ve milletimizin yanı sıra olacağımızı camiam hesabına ifşa etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

AĞAOĞLU: “BARINMA SORUNUNU ÇÖZMEK İSTİYORUZ”

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise”Yaraları atıf sorumluluğumuz var. Var gücümüzle çalışacağız. Hedefimiz on binlerce ailenin barınma sorununu halletmek” sözlerini harcama etti.

Share: