Terbiye-Ayrımsız-Sen’liler katma öğüt ücretlerini depremzedelere bağışlayacak

Eğitim Bilimi-Benzeri-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, üyelerinden gelen talepler istikametinde depremzedeler üzere arkalama kampanyası başlattıklarını söyledi. Buna göre, Terbiye-Tıpkısı-Sen üyeleri dilemeleri halinde şubat ayında alacakları munzam ders ücretlerini depremzedeler amacıyla bağışlayabilecek.

Asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin ardından sarsılan Türkiye’de depremzedelerin yaralarını koparmak üzere Yetişek-Tıpkı-Sen Adana Şubesi, organizasyonlar ve arkalama çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor. Konuyla ilişik konuşan Işyar-Sen Adana İl Temsilcisi ve Yetişek-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, “Türkiye’nin en iri düzenli gücü yerine depremin önce anından itibaren sahadaydık. Zelzele bölgelerinde Görevli-Sen’imizin kontrol istirdat ekibi fevkalbeşer benzeri çabayla vatandaşlarımızı depresyon altından istirdat gayretindeyken ‘Şimdi Dayanışma Zamanı’ dedik ve üyelerimizin üstelik desteğiyle depremden etkilenmeyen 70 ilde toplanan bağışlarla toplamda 134 tır besin, çul, battaniye, hijyen ve müstacel gerekseme malzemesini zelzele bölgelerine gönderdik. 550 çadır kurduk. Hareket bölgelerinden şehrimize mevrut vatandaşlarımızın tahliyesinde evet bile tahaffuz yeri problemlerinde yardımcı olduk. Vazifeli-Sen Başkanlar Yerleşmiş üyelerimiz birer maaş bağışında bulundu. Bizler da Terbiye-Tıpkı-Sen Adana Şubesi namına Hareket Eş Güdüm Merkezi kurduk ve özellikle dümen kurulumuz görünmek için meclis kurulu ve üyelerimizle AFAD ve Kızılay’ın hesaplarına armağan yaptık. 40 noktada 20 bin şahsiyet ısıdam çorba dağıttık. Manevi bindi üzere depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için kat indirdik, Kur’an-ı Bonkör okutup dua ettik. Tıpkı zamanda depremzede çocuklarımıza müteveccih psikososyal çalışmalar yürüttük” dedi.

Yeni tıpkı kampanya başlattıklarını belirten Başbuğ Sezer, “Bizlere vasıl üyelerimizin bazıları çokça şişman bir alicenaplık göstererek gücük ay ayında alacakları eklenmiş dersleri depremzedeler yararına affetmek istediklerini söyledi. Biz da Eğitim Bilimi-Ayrımsız-Sen Adana Şubesi Yönetim Kurulu adına yaptığımız toplantıda bir karar aldık. Bu talebi tıpkı kampanyaya dönüştürdük. Eğitim Bilimi-Tıpkısı-Sen Adana Bölüm üyelerimiz ilkin tutmak için eksiksiz öğretmenlerimizi bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sezer, öğretmenlerin dilemeleri halinde gücük ay ayında alacakları ilişik ders ücretlerini AFAD’ın TR73 0001 0017 4555 5555 5552 04 numaralı yahut Kızılay’ın TR48 0001 0021 1000 0028 6852 54 IBAN numaralı hesaplarına yatırmaları gerektiğinin altını çizdi. Sezer, Eğitim-Ayrımsız-Sen Adana Idarehane Sedir Oturmuş üyesi Fert Terler ve ailesi başta görünmek üzere depremde haddinden fazla sayıda üyelerini kaybettiklerini bile hatırlatarak, “Üyelerimiz, eğitim çalışanlarımız ve bilcümle vatandaşlarımıza Allah’tan benzeri misil daha rahmet, yaralılara evgin şifalar diliyorum. Tamam milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye niteleyerek konuştu. – ADANA

Share: