Telefon almak üzere Batman’dan Gürcistan’a gidiyorlar

Telefon almak amacıyla Batman’dan Gürcistan’a gidiyorlar

Batman’dan Gürcistan’a telefon turizmi

Bu otobüstekiler gezmeye değil, telefon almaya gidiyor

BATMAN – 2023 yılında elan erdemli telefon pusat ecir bedeli yemek üzere Batman ve bölge ilerindeki nefer müdürlüklerinde yaşanan pasaport yoğunluğundan çevre ilk kânun alamayan vatandaşlar kimlikle Gürcistan’a akın ediyor. Batman’da bir cevelan firması marifetiyle otobüsle vatandaşları telefon almak için Gürcistan’a taşıyor.

Uygun pahalı telefon almak talip vatandaşlar farklı yollara başvurmaya başladı. Batman’da turizm şirketleri bozuk telefon ve telefonlarını açtırmak için haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini kaydetti.

Ülkede yoğunluktan çevre Batum’u tercih ettiğini belirten vatandaşlardan Başkumandan Celil “Batum’a telefonlarımızı pusat fayrap etmek amacıyla gidiyoruz. Batum’a pasaportsuz gidildiği amacıyla daha bir macerasız gideceğimizi düşünüyoruz. Daha geçmiş Irak’a gitmeyi düşündük amma orada yaşanan yoğunluktan ötürü ve kişi müdürlüklerinden yaşanan pasaport yoğunluğundan ekolojik ortam pasaport çıkarmadık. Onun için kimlikle Batum’a müracaat etmek henüz çarpık çurpuk oldu. Eşime telefon almıştım, telefon kaydını yapmak için gidiyoruz. Televizyonlardan izlediğimize göre çokça yoğunluk var Türkiye’den herhangi bir ilinden aynı çokluk Batum’da kâin, bizde gidip göreceğiz. Irak ve farklı ülkeler amacıyla pasaport gerektiği amacıyla nüfus müdürlüklerinde yoğunluk var ara bulamıyoruz. O alamadığımız sırayı Batum’a giderek alacağız” dedi.

Haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini söyleyen turizm işletmecisi Vedat Aker “Zaman kim turumuz Batum’a çıkıyor. Tahminî namına haftada 300 kişiyi Batman’dan, Diyarbakır’dan Batum’a gönderiyoruz. Kapanan telefonların açılması amacıyla yetersiz dışına antre çıkış belgesi yapılması taktirde insanlar telefonlarını açtırabilecekler. Bizde bu durumu değerlendirerek onlarla bu arada Batum’a gidip mankafa geliyoruz. Yılbaşına büyüklüğünde bu turlarımızı sürdüreceğiz. Alışılagelen şartlarda Batum’a gidiyorduk amma bu telefon muhabbetinden bilahare artık seferlerimizi artırdık. Haftada 6 otobüs Batman ve bölgeden çıkıp Batum’a gidiyor. İnsanlarda bu durumdan bahtiyar telefonlarını açtırıp Batman’a idraksiz dönüyorlar. Kapanan telefonların kaydını etme şuan amacıyla 2 bin 700 TL amma eskimemiş yıldan bilahare 6 bin 500 TL olacağı söylendiği üzere çok bahir var. Bizde vatandaşlara koruyucu oluyoruz. Batum’a imdi eklenmiş seferler çıkarmaya çalışıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: