Tekme infazın sanıklarına 2’şer yol ağırlaştırılmış müebbet istemi

BURSA’da, Ömer Sefahat Görelik’nin (45) el bileğinden kesilerek, Yaşar Hitit’nin (53) birlikte esasen silahla vurularak maktul bulunmasıyla ilişik soruşturma tamamlandı. Mevkuf Ömer Ö., Ramazan D., Mutlu Yılmayan G. ve Selman İsmail E. hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan 2’şer kat ağırlaştırılmış müebbet istemiyle savca hazırlandı.

Olay 16 Mayıs’ta Bursa’nın Gemlik ilçesinde meydana geldi. Yalova’ya giden Ömer Zevk Bağlılık ve Yaşar Hitit’den vukuf alamayan aileleri, 14- 16 Mayıs’ta İl Emniyet Müdürlüğü’ne kaybolma başvurusunda bulundu. Ilişik ile Eti amacıyla taharri çalışması başlatıldı. Bursa Uyanık Komutanlığı ekipleri de Hitit’nin cep telefonundan attığı konum ve çevresinde araştırı başlatırken, Gemlik ilçesi Narlı Mahallesi Hamamçayırı mevkisindeki ormanda 2 kişinin donmuş bedenlerine ulaşıldı. Cesetlerin, Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde cevahircilik yaptığı öğrenilen Ömer Sefahat Tabiiyet ile İstanbul’da akaryakıt istasyonu sahibi Yaşar Eti’ye ilişkin olduğu belirleme edildi.

SAĞ ELİ BİLEĞİNDEN KESİLMİŞYapılan incelemede Ömer Zevküsefa Tabiiyet’nin esen elinin bileğinden kesildiği, Yaşar Eti’nin bile başında zırh yarası olduğu belirlendi. Cansız bedenler, Gemlik Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın incelemesinin peşi sıra Bursa Adli Tababet Kurumu morguna kaldırıldı. Muş’un Sisli nüfusuna kayıtlı olan ve Çiftlikköy ilçesinde kuyumculuk eden Ömer Zevk Birlik’nin vecibe meselesinden aynı süredir zılgıt aldığı ve bu nedenle bodur müddet geçmiş ailesini Antalya’ya götürdüğü öne sürüldü. ÖZEL EKİP, 7 KİŞİYİ BELİRLEDİSoruşturma kapsamında İl Jandarma Komutanlığı Kurnaz Cürüm Araştırı Timi ve özge birimlerden oluşturulan hususi kol, 7 kişinin ismine ulaştı. Ramazan D., Aydın’ın Didim ilçesinde kaldığı apart otelde; Ömer Ö., Selman İsmail E. ile R.Ç. Yalova’da; Sevinçli Yılmaz G., Yalova’nın Armutlu ilçesinde; S.Ö. ile Ş.Ö. ise Yalova’nın Çınarcık ilçesinde yakalandı. Şüphelilerin sülale ve hisse senedi yerlerinde yapılan aramalarda olayda kullanıldığı değerlendirilen 2 tabanca ile bu silahlara ilişkin 79 yoğun fişek ele geçirildi.4 TUTUKLAMAİl Kurnaz Komutanlığı’nda sorgulanan şüphelilerden Ömer Ö., cinayetleri itiraf etti. Adliyeye sevk edilen Ömer Ö., Ramazan D., Ongun Yılmaz G. ve Selman İsmail E., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak Bursa E Tipi Merbut Cezaevi’ne gönderildi. S.Ö. ve R.Ç., adli kontrol neredeyse Ş.Ö. ise ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Bursa Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca yürütülen anket böylece 4 maznun için ‘kasten öldürme’ suçundan 2’şer sefer ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası talebiyle iddianame hazırlandı. Sanıklar, Bursa 11’inci Ağır Ukubet Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Share: