Tekirdağ haberi… Tekirdağ’dan gelişmemiş kısa

Ergene Belediyesinin ilçedeki sülale esenlik merkezleri, dini tesisler ve eğitim bilimi tesislerine desteğinin sürdüğü bildirildi.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, öğün çalışmaları ve kaldırım onarımları kabil mahdut belediyecilik çalışmalarını tam namına getirirken, diğer sosyal muhtevalı işleri dahi boşlama etmediklerini söyledi.

Bu kapsamda eğitim tesisleri, karı keyif merkezleri ve dini tesisler ile amme kurumlarına birlikte desteklerinin sürdüğünü tamlayan Yüksel, Marifet İşleri Müdürlüğü ekiplerince Kırkgöz Mahallesi’nde aylak durumda kâin eski familya sağlık merkezinin restore edildiğini kaydetti.

Yüksel, çalışmaları yakından izleme ettiğini ifade ederek, “Kırkgöz Mahallemizde tembel durumda bulunan eş afiyet merkezini boya, onarım ve tadilat çalışmaları yapılarak baştan sona yeniledik. Peyzaj düzenlemelerinin arkası sıra buradaki çalışmalarımız tamamen bitmiş olacak. İlçemizdeki okullarımızın ve ibadethanelerimizin birlikte sağlık merkezlerinin da ihtiyaçlarını gideriyor sorunlarını çözüme kavuşturuyoruz.” dedi.

Masal Park Yeri 101 bin ziyaretçi ağırladı

Çorlu Belediyesinin tema park yeri projesi olan Masal Park Yeri’ı, 101 bin kişinin musahabe ettiği bildirildi.

Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, 23 Nisan Ulusal Buyruk ve Yavru Bayramı’nda açılışı gerçekleştirilen Masal Park Yeri’a, açıldığı günden bu yana haddinden fazla sayıda ziyaretçi geldiğini söyledi.

Çorlulu vatandaşların yanında Tekirdağ’ın özge ilçeleri ile İstanbul, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale kabilinden belde el ve ilçelerden de ziyaretçi akınına uğrayan Masal Park’ın, şimdiye dek 101 bin ziyaretçi sayısına ulaştığını tamlayan Sarıkurt, çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile donatılan 21 dönümlük arsa konusunda mensur edilen parkı gezen vatandaşların, şişman ayrımsız sevinme ile ayrıldığını kaydetti.

Sarıkurt, 21 ayrımlı izan ve 167 masal kahramanın bulunduğu Masal Park’ta evcil ve ecnebi masal kahramanları ve cızık film karakterlerinin beraberinde masal okuyan ongun, baziçe grupları, süvari karınca, şimendifer, tutum yolları, kafe ve tatil alanlarının bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Ailelerin çocuklarıyla bu arada gezebileceği, sevinçli ara geçirebileceği şekilde hassaten kollar üzere tasarlanan Masal Park, çocukları masal ve çizgi film dünyasında değişik bir yolculuğa çıkarıyor. giriş ücreti 5 teklik olan Masal Park’a 0-6 yaş grubunun beraberinde 1. dereceden şehit yakınları, gaziler, engelliler ve sarı matbuat kartı kâin matbuat mensupları ücretsiz girebiliyorken, açıldığı günden bu yana Masal Otopark’tan 3 bin sevimli ücretsiz yararlandı.”

Share: