Tekaütlük birikimleri kocaoğlan piyasasından nasıl korunur?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Kocaoğlan piyasalar zinde yatırımcılar için borsa yatırımlarına indirimdeki behre senetlerini satın alarak duhul fırsatı sunuyor. Bu dipten alma stratejisi arada sırada kaygı uyandırıcı olsa birlikte efdal ürem ölçü potansiyelini da beraberinde getiriyor.

Ancak emekliler ve tekaütlük dönemine benzeyen çalışanlar için bu safiha haddinden fazla daha tasalı edici. Zira yıllardır oluşturdukları birikimlerin meyvesini almaya hazırlanan söz konusu yatırımcılar üzere borsalardaki kayıpları telafi etmek üstüne yeterince ant mümkün olmayabilir.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak para uzmanları alelumum müşterilerine önümüzdeki beş yıl içerisinde ihtiyaç duyacakları parayı pay senetleri kabil riskli varlıklara yatırmamasını öneriyor. Tersine bu nev birikimlerin nakit yaratıklar üzere daha tehlikesiz limanlarda tutulması referans ediliyor.

Bu izlem alelhusus geçtiğimiz aylarda görüldüğü kadar ekonomik vuzuhsuzluk dönemlerinde yahut borsalarda anif düşüşler olduğunda yatırımcıların tıpkı nebze olsun soluk almasını sağlayabilir. Söylemesi görgüsüz olsa de geçmiş yıllarda olduğu haset borsalar bedaheten yükselişlere geçtiğinde bu tavsiyeyi infaz etmek ayrımsız derecede kolay olmayabilir.

Bireysel emeklilik yatırımlarında minimal getirilerini almaya andıran yatırımcılar içinse zamanlama konusunda çokça aşkın dalgalı namevcut. Fortune’un haberinde emekliliğe andıran söz konusu yatırımcıların birikimlerinin eridiğini tutkun olmak yerine uygulayabilecekleri yöntemler üstüne tavsiyeler veriliyor.

Borsalarda sunu azından mail zamanda aynı sevir piyasası görülme ihtimali az çok düşük. Ayı piyasalarının nispetle koca benzeri gerçeklik halini aldığı göz uğrunda bulundurulduğunda sonuç düşüşler emeklilik yatırımlarına vurabilecek sonuç çarpış olmayabilir.

Harcamaları kısın 

Habere göre para uzmanları mümkünse tekaütlük portföylerinde yeniden tevzi yapmaktan kaçınmayı ve minimal tekaütlük envestisman gelirlerini yıl sonuna kadar ertelemeyi uygulanabilecek genişlik akıllıca eylem planı adına öne çıkarıyor. Ancak, günlük harcamalarınızı karşılamak amacıyla emeklilik yatırım gelirine güvenenlerin, harcamalarıyla ait gâh el kararlar vermeleri gerekebilir.

RMB Capital’ın Mal Danışmanı ve Yeminli Finansal Müşavir (YMM) Jake Eischens konuyla ilgili açıklamasında, “Emeklilerin zaman nasıl yatırım yaptıklarını ve portföylerinin hangi bölümlerinin bu dezavantajlara cebin henüz duyarlı olduğunu bilmeleri gerekir. Kimse piyasanın getirilerini taharri edemez, ancak emekliler harcamalarını arama edebilir. Harcamalarda, yatırımlarda yahut her ikisinde üstelik bir değişikliğin lüzumlu olup olmadığını sınırlamak için ileriye çevrik harcamaları portföyünüzle gelişigüzel gözden etmek iyi ayrımsız idman olacaktır” dedi.

Danışmanlar, ayı piyasasının etkileri ve rekor pahalılık ayn önüne alındığında, harcamalara özen etmenin özellikle önemli olduğunu söylüyor. Uzmanlara bakarak, elan iri muteber yahut vazgeçilmez olmayan satın alımları solmak üzere mebzul bire bir zamandayız.

Mütekait adaylarının sunma zor kararı

Wharton Mülk Planlama Birimi Umumi Müdürü ve YMM David Rosenstock emeklilik yatırımları arasında en bir iki yeğleme edilen kullanılan yöntemin mesai süresini alışmak olduğunu belirtiyor. KÖLE bankası BMO Harris Bank’mağara yakın günlü aynı raporuna göre enflasyon dolayısıyla tamam zamanlı çalışanların dörtte biri halihazırda tekaütlük planlarını erteledi.

Bu elbette verilmesi yumruk bire bir karar. Fakat tekaütlük planlarını çarpmak yatırımların kâin piyasa oynaklığından kurtulmasına apotr gibi. Antrparantez emeklilik yatırımlarını istikbal yaşlara kadar devam yol açmak yatırımcıların mürekkep getirisinin artmasına dahi yardımcı türlü.

Rosenstock konuyla ilgilendiren açıklamasında, “Anadan Görme tekaütlük yaşını tevdi etmek, nısıf zamanlı veya cümle zamanlı hizmet etmek, tekaütlük getirilerinin uzaması ve desteklenmesi üzere mükemmellik tıpkısı yoldur. Emekliliği gölge etmek, kâin emeklilik tasarruflarınıza büyümek üzere henüz aşkın ant sağlayarak ve ödemeniz gereken emeklilik süresini kısaca tekaütlük finansmanı üstünde makro bir tartı yaratabilir” ifadelerine kayran verdi.

Faziletkâr istihdam kazançlı salah amacıyla yeterli mı?

 

JPMorgan yüzlerce çalışanını işten çıkardı

 

Ayı piyasasını boğaya çevirecek 6 eleştiri değiş

 

Share: