Tatvan’da öğrenciler yararına “Bilardo Turnuvası” düzenlendi

Bitlis Tatvan Bilardocular Grubu marifetiyle ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına Bilardo Turnuvası düzenlendi.

Tatvan ilçesindeki özel benzeri bilardo salonunda organize edilen turnuvaya bütün 60 sporcu katıldı. 30 Antrakt Cuma günü başlayıp, eleme usulü ile gerçekleştirilen turnuva, bitiş müsabakası ile sona erdi. Bilardocular Uğur Nurduhan ve Orhan Delimsirek ortada gerçekleştirilen bitiş müsabakası berenarı çekişmeli geçti. Bitiş müsabakası sonrasında Garaz Nurduhan rakibini yenerek turnuvanın şampiyonu oldu.

Ödül töreni çerçevesinde turnuvada dereceye giren sporculara Bitlis Toyluk ve Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış, Tatvan Tecim ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Adabağ, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hişyari Sağnıç ve başka davetliler yoluyla ödülleri arz edildi.

“Turnuva geliriyle ihtiyaç sahibi öğrencilere bot ve montgomer makbuz”

Düzenlenen turnuva ile ilişik bilgi veren Bitlis Tatvan Bilardocular Grubu Koordinatörü Ciddi Barak, turnuva geliriyle Tatvan ilçesinde tevakkuf fail gerekseme sahibi 40 öğrenciye kışlık bot ve montgomer yardımı yapıldığını söyledi.

Toplam 4 dolaşma bitmeme eden turnuvanın okkalı rabıta gördüğünü tabir eden Barak, hakeza manidar aynı turnuvaya katılma sağlayan birlik sporculara teşekkürlerini, turnuvada dereceye giren sporculara ise tebriklerini iletti. – BİTLİS

Share: