Tartıştığı 3 kişiyi aracıyla çarpıp yaralayan sanığa 45 yıla büyüklüğünde mapus istemi

ANKARA’da, trafikte tartıştığı 3 kişiye otomobiliyle çarparak yaralanmalarına neden olduğu suçlamasıyla tutuklanan Kasıt Üneş üzerine, 3 kişiye müteveccih ‘kasten öldürmeye girişim’ suçundan 27 yıldan 45 yıla kadar hapis cezası murat edildi.

Fenomen, 25 Nisan akşamı, Mamak ilçesine vabeste Eskimemiş Rahat Mahallesi’ndeki Aklıselim Caddesi’nde meydana geldi. Alkollü olduğu belirlenen Hedef Üneş, otomobiliyle Esra Yavuz yönetimindeki otomobile çarptı. Kazanın ardından Esra Müşkül’un eşi Murat Güç, araçtan indi ve Tasavvur Üneş’in alkollü olduğunu görünce polise bilim vereceğini söyledi. Üneş, bunun üstüne tartıştığı Tasavvur Çetince’u tarafından iterek yere düşürdükten sonraları esasen araca binip, otomobiliyle ayağının üzerinden geçti. Hedef Üneş, henüz sonraları yoldan geçen ve Zor’a yardım etmek talip Eş Gülşen’e de çarpıp, yola devam etti. Kısaca 100 metre ilerledikten sonra kavrayışsız dönen Üneş, bu defa da Esra Çetince’un üzerine aracını sürüp, ayaklarının üzerinden geçti. 3 kişinin yaralanmasına neden olan Üneş, gözaltına alınırken, irsal edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, mevkuf sanık Maksat Üneş için ‘kasten öldürmeye adım’ suçundan savca düzenledi. İddianamede; şüphelinin müştekiler konusunda öldürmeye uygun uzlaştırıcı defaten laden şeklindeki eylemlerinin, seçkin sızlanan yönünden değişik öldürmeye teşebbüs suçu kapsamında olduğu belirtilerek, 27 yıldan 45 yıla kadar hapsi temenni edildi.İddianame, Ankara 11’inci Kısık Ukubet Mahkemesi eliyle kabul edilerek sevgili açıldı.

Share: