Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online adına bariz artırmayla satışa çıkarılacak

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı aracılığıyla 40 ilde 499 yer online yerine ve açık artırma ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem üstelik kendi konutunu nesir etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 evvelce, yıllık yüzdelik 9 fark, 24 kamer önel, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Açık artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’bile yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 ay önel imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması üstelik yatırımcıya basitçe sağlıyor. Yatırım amacıyla verilen arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydınlık, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sazak, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Çeltek, Van ve Zonguldak illerinde kayran alıyor. Mavera yandan İstanbul’dahi satışa çıkma gâh arsalar drone ile açıktan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde kâin tıpkısı taşınmazlar danışmanı, “Güzelce aynı vesile vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Etraflı zamandır ülkemizde göz arzında eksiklik ve dava vardı. Vatandaşlar da öz arsalarında inşaat yapma fırsatı bulacak. Alelhusus yüzde 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 ay vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Hep yatırımcılar bunu takip edecektir. Hele evi sıfır, familya yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Hep 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’birlikte 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Seçme şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Alelhusus almanak artma yüzde 9 bu çokça muhteşem enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu aynı zamanda almanak yüzde 9 artışla yer ahzetmek ve 24 kamer taksit taksit almak KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna haddinden fazla fazla deste olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda çarpık çurpuk aynı eş ika yahut familya alma şansı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: