Sürdürülebilir İzmit İçin Avrupa ile İki Büyük İmza

İzmit Şehremini Fatma Kaplan Özgürlük, Avrupa Komisyonu eliyle hayata geçirilen İklim Değişikliğine Uyum Misyonu ve Avrupa Birliği Şehremaneti Başkanları İklim ve Erke Sözleşmesi’ne imza atarak bu konuda Kocaeli’birlikte geçmiş oldu.

İzmit Şehremini Fatma Kaplan Hürriyet, DENIZ Komisyonu marifetiyle katılım onayı amacıyla gönderilen İklim Değişikliğine Harmoni Misyonu sözleşmesiyle gelişigüzel Avrupa Birliği Uray Başkanları İklim ve Erke Sözleşmesi’ne bile imza atarak Başkanlar Sözleşmesi’nin Kocaeli’deki ilk ve bir tane imzacısı oldu.

İZMİT BELEDİYESİ BRÜKSEL’DEKİ TOPLANTIYA KATILACAK

İzmit Belediyesi ve misyona kabul edilen gayrı evcil yönetimler, Telakki Avrupa Programı’nın bu alana tahsis etmiş olduğu 370 milyon Avroluk bütçe kapsamında oluşturulacak iklim değişikliğine harmoni projelerine katılarak, araştırma ve ihya finansmanına yankılanmak amacıyla SUTAŞ Komisyonu marifetiyle desteklenecek. İzmit Belediyesi uygulamanın somut adımını, 26 Karı 2023’te Brüksel’üstelik gerçekleştirilecek toplantıya katılarak atacak ve birlik domestik yönetimlerle apışlık kurma fırsatına erişecek.

GÜVENLİ, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE AKILLICA FİYATLI ENERJİ

Avrupa Birliği Şehremaneti Başkanları İklim ve Erke Sözleşmesi’ni dahi imzalayan İzmit Belediyesi, Avrupa ve ayrıksı imzacı evcil yönetimlerle birlikte AKARSU’nin merdiven gazı salınımını yüzdelik 40 tenkis hedefine etkili adına destek verecek. 2030 yılına kadar abuhava değişikliğinin etkilerinin kesmek ve abuhava değişikliğine eğlenceli site koyulmak amacıyla bütünleşmiş ayrımsız yaklaşım benimseyecek. İzmit Belediyesi ayrıca uyuşma ile birlikte dizge için emin, sürdürülebilir ve makul pahalı enerjiye erişimi sağlamayı birlikte üstenme etmiş oldu.

İKLİM ADAPTASYON EYLEM PLANI OLUŞTURULACAK

İzmit Belediyesi, dünya çapında 57 ülkeden 9 binin üstünde domestik ve bölgesel yönetimi havi Rüesa Sözleşmesi’ni tamam Türkiye’da imzalayan 51. ve Kocaeli’nde imzalayan önce ve yegâne yerel yönetim oldu. İzmit Belediyesi, sözleşmesi kapsamında evvel iki yıllık sürecin böylecene İklim Değişikliği ve Başarısız Atık Müdürlüğü’nün uhdesinde İzmit ölçeğinde İklim Uyarlama Eylem Planı oluşturacak.
Share: