Süpürgesiyle sokakları temizliyor sesiyle müşterilerini sarhoş ediyor

Süpürgesiyle sokakları temizliyor sesiyle müşterilerini mest ediyor

Manisa’nın ‘Orhan Ata’sı namına aşina ayakkabı boyacısı Ata Yılmayan Sepetçier Şehzadeler Belediyesinde günahsızlık işçisi namına çalışırken mücahede saatleri dışında ise mülevven kişiliği ile başmak boyacılığı yapıyor

MANİSA – Manisa’üstelik Şehzadeler Belediyesi’nin Günahsızlık İşleri Müdürlüğü’nde müteharrik 64 yaşındaki Dede Yılmayan Sepetçier say saatleri dışında pabuç boyacılığı yapıyor. Başmak boyarken benzeri yandan bile kurduğu patırtılı sistemiyle müşterilerine ve belde esnafa çalgı ziyafeti sunan Sepetçier, kaybettiği eşi ve kızının acısını söylediği şarkılarla hafiflettiğini söyledi.

Manisalıların Orhan Cet kendisine tanıdığı 64 yaşındaki Dede Yılmayan Sepetçier renkli kişiliğinin altında yatan acıları pabuç boyacılığı yaptığı kulübesinde seslendirdiği şarkılarla hafifletmeye çalışıyor. Şehzadeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğündeki görevinden geride artan zamanlarını geçirdiği 2 metrekarelik pabuç boyacılığı yaptığı kulübesini Orhan Gencebay’ın fotoğraflarıyla süsleyici Sepetçier, çevresinde da müstehap biri olarak ilgi çekiyor. Eline mikrofonunu alıp üzüntü söylemeye başladığında etrafını çevreleyen vatandaşlar marifetiyle üstelik video kayıtları alınan Sepetçier, içtimai medyada bile iri bağ görüyor.

Orhan Gencebay hayranı

Şarkı söylemeyi çok sevdiğini ve iri bir Orhan Gencebay hayranı olduğunu anlatan Dede Yılmayan Sepetçier, “Şehzadeler Belediyesi’nde çalışıyorum. 12.00-13.00 arası ve saat 16.00’dan sonraları hisse senedi çıkışı burada oluyorum. ara sıra yol söylüyorum video çekiyorum. 6 bin 500 takipçim var. Görenler burada bizi videoya çekiyor izliyorlar bizi. Bire Bir yerlere gelemedik amma inşallah geliriz. Orhan Gencebay fotoğraflarını astım. Kendisini yıllardan beridir takip ederim. 1964-1965 senesinden beri, bilgisizlik yıllarımdan beri onun şarkılarını okuyorum, şişman sağlık alıyorum. Bilcümle eserlerini çokça seviyorum. Seçkin yaptığı eserin bire bir anlamı var, çok güzel şarkıları var. Onun şarkılarını burada okuyorum, danışma musikisi okuyorum, girişik bezeme okuyorum. Günümüzü devir yapıyoruz.” dedi.

Teselliyi şarkılarda buluyor

Söylediği şarkılarda kaybettiği eşi ve kızının acısını hafifletmeye çalıştığını anlatan Sepetçier şunları söyledi: “Esnaflar beni dinliyor ara sıra konserler veriyorum. Cevahirci Metin Abi var patırtılı sistemini o verdi bana Allah razı olsun ondan. Esnaflar seviyorlar bizi. Yıllardan beridir şakı söylüyorum, tarz söylemeyi çokça seviyorum. Ayrımsız yerlere gelemedik bakarsınız elimizden aynı tutan evet. Eşimi ve tıpkı kızımı kaybettim. Onların üzüntüleri var içimde. Bu eserleri söylüyorum, kendimi bu şarkılara verdim. Teselliyi şarkılarda buluyorum.”

Share: