‘Süpermen’ lastikçi yolda kalanların yardımına yetişiyor

‘Süpermen’ lastikçi yolda kalanların yardımına yetişiyor

BAYBURT – Bayburt’ta oynak aracıyla yolda araçlarının lastiği patlayanların yardımına yetişen ve kentte ismi ‘Süpermen’ lastikçiye çıkan vatandaş, ekmeğini bu şekilde kazanıyor.

Bayburt’tan Demirözü istikametine revan aynı sürücü yazlık lastikleriyle yola çıkınca olanlar oldu. Yazlık lastikleriyle yolda ilerlerken faziletli kesimlerde kar yağışının olduğunu alim sürücü Abdulkadir Çapan, kar zımnında terslik yaşamamak amacıyla ayrımlı bire bir güzergahtan açınmak istedi. Yolunu mütebeddil Çapan’ın aracının tekeri Mutlu köyü yakınlarında patladı. Akşam vakti yolda küsurat Çapan, geç saatlerde kimsenin namına koruyucu olmayacağını düşünüp aracını olduğu yerde bıraktı. Arkadaşını arayarak durumu bildiren Çapan’ın bulunduğu yere mevrut arkadaşı Çapan’ı aracıyla gideceği yere kadar götürdü.

Bayburt’taki tıpkısı oto lastikçinin oynak sargaç yardım aracıyla hizmet verdiğini öğrenen Çapan, kent merkezine gelerek oto lastikçinin yolunu tuttu. Durumu oto lastikçiye anlatan Çapan, henüz bilahare hareketli korse aracına binerek aracını bıraktığı yere geldi. Aracının tekerini burada değişen sanayi esnafından Hasan Asan, Çapan’ın mağduriyetini giderdi.

“Hakeza ayrımsız hizmetin olduğunu bilmiyordum, serian sorunum çözüldü”

Kestirmece 3 senedir tekeri patlayan, kar nedeniyle mahsur küsurat, kışlık lastiklerini oto lastikçiye gitmeden mübadele etmek talip vatandaşların yardımına koşan Asan, faal sargaç aracıyla yaz şita demeden bakım veriyor. Bayburt’ta öğün yardım aracının bulunmadığını ve gerekseme doğrultusunda bu işe giriştiğini bildiren Asan, “Bayburt’ta yaz kış demeden bıkılmayan hizmet veriyoruz. Bayburt’ta yol müzaheret uzlaştırıcı olmadığından bunu düşündük ve uyguladık. Vatandaşımız karda, kışta nerde olursa olsun her antlaşma yanındayız” diye konuştu.

Daha öncesinde böyle bire bir uygulamayı bilmediğini söyleyen Çapan ise, sunulan bu hizmetle aracının sorununun çözüldüğünü belirterek, “Bayburt Merkezden Demirözü ilçesine makul tün saatlerinde debi halindeyken Mutlu Köyü sevap lastiğim patladı ve yolda kaldım. Şehrin yüksek kesimlerinde kar olduğu amacıyla mukavemetli ilerleyemedim kalın kafalı çalmak istedim sonrasında da bu görüngü başıma geldi. Geç saatlerde yolda kalınca arkalama bulamam diyerek düşündüm. Devingen yardım aracının durumunda inceleme yaptığını ve sorunu çözdüğünü öğrendim. Bayburt üzere tam aynı uygulama, mağduriyetim giderildi. Ustamız tekerimi değiştirerek bizi edisyon durumda bırakmadı” ifadelerini kullandı.

Share: