Sultangazi’de sivrisinek kabil haşerelerle savaş devam ediyor

Sultangazi Belediyesi ekipleri ilçenin sokak ve caddelerinde ilkin sivrisinek ve karasinek doğmak amacıyla böcü türleriyle farklı ilaçlama yöntemleri kullanarak savaş ediyor. İlçede ekipler dönüşümlü fiilen 7 gün ilaçlama yapıyor.

Kanatlı haşerelere karşı ULV araçları mecmu çıkmaz ve caddeleri gezerken yunak böceği kabilinden haşerelere alın üstelik alelhusus dalkavuk yerlerde ilaçlamalar yapılıyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çoğalmasını çalmak üzere, ULV ilaçlamasının yanında larvalara cebin birlikte su birikintileri ve camit sularda larvasit uygulaması yapılıyor. Fareler üzere zehirli tabletler kullanılırken, bu tabletlerin çocukların erişemeyecekleri şekilde yerleştirilmesine ilgi gösteriliyor.

Sultangazi halkının dosdoğru ve rahat tıpkı yaz geçirmesi amacıyla haşerelere cebin ilaçlama çalışmalarına ağırbaşlılık verdiklerini tamlayan Sultangazi Şehremini Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazinin eksiksiz mahallelerinde, çıkmaz çıkmaz, ana yol ana yol ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Değişik haşere türlerine cebin değişik yöntemlerle savaşım fail ekiplerimiz, haftanın yedi günü çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında artış eğilimi gösteren zararlıların komşularımızın sağlığına tehdit oluşturmaması ve huzurunu kaçırmaması üzere gösterişli aynı şekilde çalışıyoruz. Kıymetli komşularımıza zinde, rahat ve mutlu aynı yaz diliyorum” dedi.

Share: