Sosyal tesisler zelzele sonrası vatandaşların kullanımına açıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kentteki depremlerin peşi sıra, toplumsal ve spor tesislerini evlerine iletilmek istemeyen vatandaşlar amacıyla açtı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Fizyospor Merkezi, Kırat Has Kurultay ve Spor Merkezi, Talas Sosyal Hayat Merkezi, Ilişkin Kort ve Vabeste Spor Merkezi, Talas Spor Merkezi, Beyazşehir Spor Tesisi, Nur Gökalp Halı Yer, Yeşil Mahalle Halı Vadi, Sümer Spor Tesisi, Anadan Görme Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi, RHG Enertürk Enerji Stadyumu, Kasır Sosyal Yaşam Merkezi ve Buz Pateni Pisti tesislerinin birlikte aşçı ve kafeler dahi Kayserilileri gece boyunca misafir etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, “İlgili amme gelgel ve kuruluşlarımız, depremin etkileri ve alınacak önlemler noktasında çalışmalarını titizlikle yürütmekte. Bizler üstelik evcil yöneticiler namına sosyal tesislerimizi 24 saat akıcı şekilde hemşehrilerimizin hizmetine açtık. Tedbir amaçlı evlerine bağışlamak istemeyen vatandaşlarımızı geceleyin boyu tesislerimizde misafir ettik.” ifadelerini kullandı.

Share: