Son dakika iktisat: Uşak Belediyesi’nden 1600 çalışanına remiks

Yardımcı Belediyesi ve Hizmet –İş Sendikası Uşak Şubesi beyninde imzalanan dolgun geçim ile bin 600 şehremaneti çalışanına minimum ücrete yüzdelik 30’un üzerinde sağlık artışı sağlandığı belirtildi.

Yardımcı Belediyesi Atatürk Kültür Sarayı Derinti Salonu’nda yapılan dolgun inikat imza törenine şehremaneti çalışanları katıldı. Şişko İş sözleşmesi, Uşak Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım ve Hizmet – İş Uşak Büro Başkanı Adaletli Özdemir ortada imzalandı.

İmzalar atıldıktan sonra bire bir müracaat özne Uşak Belediye Başkanı Mehmet Kıvılcım, “Belediyemiz ile Hizmet-İş Sendikası arasında, Uşak Belediyesi Personel Limited Şirketi çalışanlarımıza müteveccih hazırlanan ve minimum ücrete yüzde 30’un üzerinde dirimlik artışı sağlayan dolgun hizmet akdi mülhak protokolü düzenlenen törenle imzalandı. Şehre ayar yetiştirmek üzere çalışan kül uray ekiplerimize çalışmaları üzere teşekkürname ediyorum. Bu protokolün hayırlara vasıta olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Hizmet –İş Sendikası Yardımcı Idarehane Başkanı Adil Özdemir birlikte, “Üyelerimizin menfaatlerini müzaheret etmek sendika olarak bir numara önceliğimizdir. Belediye Başkanımız Mehmet Şimşek’ında gayretleri ile paçarız iş ve harmoni içerisinde hem üyelerimizin menfaatini hem üstelik belediyemizin menfaatlerini koruyacak şekilde mebzul benzeri anlaşmaya imza attığımıza inanıyorum. Uray Başkanımıza ve ekibine teşekkürname ediyorum. Yavuz olsun” dedi. – UŞAK

Share: