Son dakika haberleri | Batman merkezli 6 ilde mızrap satıcılarına ameliyat: 60 denetim

Batman merkezli 6 ilde metal satıcılarına müteveccih başlatılan senkronik operasyonlarda 60 aynasız gözaltına alındı.

Batman İl Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Seyitler, Düz, Çarşı Mahallelerinde “torbacılık yöntemi” ile maden satıcılığı yaparak cemiyet sağlığına ve içtimai huzura kötülük veren şahıslara müteveccih işler düzenlendiği bildirildi.

Batman koordinesinde Van, Hakkari, Bitlis, Vazıh ve Diyarbakır illerinde senkronik yapılan işler çerçevesinde, maden yön satıcılığı suçunu işledikleri tespit edilen 25 nahoş şahsın yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Ayrıca şüphelilerden fethetmek üzere mızrap madde satın kayran 35 şahsiyet üzerine dahi “Dercetmek üzere metal veya uyaran konu satın kabul etmek, kabul etmek veya bulundurmak evet üstelik metal veya uyaran husus kaplamak” suçu çerçevesinde adli muamele yapıldığı kaydedildi.

Yürütülen dosyada toplanmış 60 çirkin erkek karşı adli muamele başlatıldığı tabir edilen açıklamada, yapılan ameliyat neticesinde 4 kilo 406 gram metamfetamin, 436 gram kötü, 6,75 gram bireşimli kannobinoid, 0,84 gram beyaz zehir, 2 sentetik ecza, bire bir ruhsatsız tabanca ve 25 nüsha fişek, aynı ruhsatsız av tüfeği ve 5 kartuş, bir alıngan terazi ve elek ele geçirildiği tabir edildi. – BATMAN

Share: