Sol Tümen ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Şehremini Ekmekçi’ye ‘yeşil alan’ tepkisi

Sol Tümen ve Halkevleri üyelerinden, CHP’li Hopa Belediye Başkanı Ekmekçi’ye ‘yeşil kayran’ tepkisi

Hopa Belediyesi vasıtasıyla ihaleye çıkartılan yeşil alan üzere reislik makamını bastılar

ARTVİN – Artvin’in Hopa ilçesinde Sol Tümen ve Halkevleri üyeleri, Hopa Belediyesi tarafından ihaleye çıkartılan yeşil kayran için başkanlık makamını bastı.

Hopa Şehremaneti Başkanlığı marifetiyle kaymakamlık meydanında mevcut 35 metrekarelik yeşil alan ihaleye çıkartılınca, Sol Parti ve Halkevleri üyeleri ihalenin etik olmadığı gerekçesiyle reaksiyon gösterdi.

İddialara göre, yapılan görüşmelere rağmen yeşil kayran bugün yarkurul kararıyla münakasa edilince, bire bir kadro partili ve cemiyet üyesi evvel kaza meydanında basın açıklaması yaptı, henüz sonradan belediye binasına gitti.

Cumhuriyet Ahali Partili Belediye Reisi Taner Ekmekçi’yle görüşmek isteyen ekip başkanı, Ekmekçi’yi makamda bulamayınca, beklemeye başladı. Polis eşliğinde makama giren protestocular, buradan tepkilerini duyurdular.

“Sırtımıza basa basa yükseldin”

Halkevleri üyeleri yaptıkları açıklamada, “Sırtımıza basa basa yükseldin. Karşında avanak var zannediyorsun, bön bulunmayan karşında. Tığ bu memlekete bedel ödedik, bir kavil kurduk, ‘bu ülkeyi rantçılar yönetemeyecek’ dedik, senle konuşmaya çalıştık. Başkan bu böyle gayrimümkün. ‘Halka haris bu belediyeyi’, ‘birlikte yönetelim, komisyonlar kuralım’ dedik, hiçbirine yüz çevirmedin, yetmedi tuttun bizi Hopalılarla karşı karşıya getiriyorsun” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Share: