Skandal rutin kontrol sırasında ortaya çıktı! Çekirdeksel denizaltının bozulan parçalarını yapıştırıcıyla tamir etmişler

Savunma Bakanı Ben Wallace, Trident çekirdeksel denizaltılarından birinin rutin tıpkısı teftişinde gayritabii ayrımsız şekilde başarısız tamir çalışmalarına dair kanıtlar bulunduğunun açıklamasının arkası sıra müstacel benzeri sormaca çağrısı yaptı.

CIVATA DEĞİŞTİRMEK YERİNE YAPIŞTIRICI KULLANMIŞLAR

Sivil müteahhitler, 2015 yılında Trident füzeleri taşıyan HMS Vanguard’da nükleer reaktör odası çalışması yürütmüştü. Tamirat ekibinin HMS Vanguard’ın nükleer reaktöründeki soğutma borularını bir arada tutmak üzere makbul biraz kırık cıvata başını vermek için, cıvata tagayyür etmek hesabına süper yıvışık kullandıkları kanıt ediliyor.

RUTİN BİR ARAMA SIRASINDA ORTAYA ÇIKTI

The Sun, reaktörün erimesini yapan soğutma sıvısı borularında izolasyonu durumunda tutan arz bir iki yedi cıvatanın bu şekilde tamirat edildiğini tez etti. Felakete posta açabilecek onarımlar, bu ayın başlarında, reaktörün maksimal güçte planlanan geçmiş ateşlemesinden geçmiş rutin ayrımsız kontrol sırasında cıvatalardan birinin düşmesiyle fark edildi.

BAKANDAN ACİL TOPLANTI TALEBİ

Olayın savunma yetkilileri ortada öfkeye misil açtığı bildirildi. The Sun, Wallace’ın acil bire bir güruh kâm ettiğini ve anket ile birlikte gelecekteki çalışmalar için güvence talep ettiğini yazdı.

Share: