Şişman Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde 30 Ağustos Utku Bayramı törenle kutlandı.

Çukurca’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende tevakki etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından günün mana ve önemini belirten müşavere yapıldı.

Ilçebay Hasan Kurt’un makamında tebrikleri akseptans etmesiyle akıbet bulan törene 2. Son Tugay Komutanı Liva Ahmet Atilla, Belediye Başkanı Ensar Dündar, İlçe Bitirmiş Komutanı Binbaşı Açık Deniz Çağlar, İlçe Itimat Müdürü Yusuf Ambulans, siyasi parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Yüksekova

Belediye bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törende korku duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

“30 Ağustos” şiirinin okunması ile günün valör ve önemini belirten konuşmanın yapılmasıyla sonuç bulan törene Kaymakam ve Şehremaneti Komutan Vekili Ömer Çimşit, Garnizon Komutanı Piyon Albay Murat Uluğ, Esendere Yer Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Büyükçiftlik Çevre Şehremini İsmail Rüştü Zeydan, siyasi parti ve sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ile çekicilik amirleri katıldı.

Share: