Şırnak Üniversitesini tercih fail öğrencilerin sayısı arttı

Şırnak’ta sağlanan erinç ortamı, kentte terbiye veren üniversiteyi tercih fail öğrencilerin sayısına yansıdı.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, üniversitenin, bölgenin yükselen değeri olduğunu ve 2 sene önceki Türkiye’nin sunma iyicene kampüsü seçildiğini anımsattı.

Son dönemlerde açılan domuzuna sanatlar ve keyif bölümleriyle herhangi bir bölgeden öğrenci aldıklarını belirten Erkan, şunları kaydetti:

“Üniversitemiz, 2018’den bu yana yüzde 100’e mümasil öğrenci artışının olduğu yegâne darülfünun. Kampüsü ve öğrenci profiliyle giderek değişiyor. 2018 yılında 1100 öğrencimiz vardı katma kayıt ve efdal lisanslarla beraber 6 bin 650 öğrenciyi bulduk. Eğitim bilimleri ve eğitsel biçimlenme yüksek lisans başvurumuz var, akseptans edilirse öğrenci sayımız 7 bini bulacak”

Erkan, Şırnak Üniversitesini ecnebi tabiiyetli öğrencilerin birlikte yeğleme ettiğini dile getirerek, “Şu zaman 116 yabancı uyruklu öğrencimiz var. Öğrenci ve hocalarla parçalanmamış bire bir kültür mozaiği oluştu.” diye niteleyerek konuştu.

Üniversitenin çabucak yetişek alanında değil sosyo-kazançlı adına bile kente bakım ettiğini nâkil Erkan, kampüsün türlü ulusal ve arsıulusal faaliyetlere familya sahipliği yaptığını da sözlerine ekledi.Share: