Sinop’ta ilbay yardımcısı ve 2 ilçebay değişti

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi ile çok sayıda fariza ve meydan değişikliği yapıldı. Sinop’ta vali yardımcısı ve kâh kaymakamlar değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Mülki İdare Amirleri Tayin Kararnamesi ile Sinop ilinde yapılan tebeddülat şu şekilde:

Güzeşte yıl Ağustos ayında Sinop Ilbay Yardımcısı görevine getirilen Recep Yüksel, Çankırı Vali Yardımcısı adına atandı. Hesabına Artvin Borçka Kaymakamı Ulu Osman Bulat getirildi.

Temmuz 2020’de Giresun Eynesil Kaymakamlığı görevine getirilen İdris Çalıştırıcı, Sinop Valiliği Hukuk Müşaviri kendisine atandı.

Sabık sene başat afeti yaşanan Ayancık’ta Ilçe görevi sürdüren İsmail Pendik, Diyarbakır Bağlar kaymakamı oldu. Pendik, Ağustos 2020 tarihinde göreve getirilmişti. Ilçebay Pendik’in yerine ise Siirt Şirvan’da fariza işleyen Ilçebay Recep Hasar atandı.

Eylül 2020’de Sinop Akışmaz Kaymakamı kendisine atanan Dr. Ahmet Tozlu ise Van Ilbay Yardımcılığı görevine getirildi.

Emniyet Umumi Müdürlüğü personeli görev değişikliklerinde ise vekaleten Sinop İl Inanma Müdürlüğü görevini örümcek Polis Güçleri Başmüfettişi Tarıkhan Çetiner, Sinop İl Inanma Müdürü oldu. – SİNOP

Share: