Sinop’ta aranan 3 nefer ve 1 kesintili muhacir yakalandı

Sinop’ta güvenlik ekiplerince mülk genelinde düzenlenen pratikte aranması olan 3 nefer ve 1 kesintili muhacir yakalanarak haklarında vacip amal başlatıldı.

Sinop İl Itimat Müdürlüğü’nce mülk genelinde düzenlenen ‘Güven Varlık Uygulaması’nda aranan 3 insan ile 1 ağır aksak muhacir yakalandı. Gidiş Geliş denetimlerinde ise mecmu 18 bin TL nakdî ceza kesildi.

Sinop İl Emniyet Müdürlüğü’nden aplikasyon ile ait yapılan açıklamada, “Bütün 69 personel ve 22 motorize ekibin katılımı ile ‘Güven Hayat Uygulaması’ denetimleri gerçekleştirildi. Denetimlerde 731 şahsın GBT sorgusu yapıldı, 321 aracın yönetsel incelemesi, 68 umuma degaje park ve bahçe kontrolü ile 104 kullanılmayan binada inceleme yapıldı. Aranan 3 insan yakalanarak savcılığa irsal edildi, şahıslardan 1’i tutuklanarak Sinop Sınırlı Cezaevi’ne doğrulama edildi. Ayrıca 1 ağır aksak göçmen birlikte yakalanarak İl Kafile Müdürlüğü ile koordineli şekilde zaruri işlemler başlatıldı. Trafik denetimleri esnasında 18 bin 128 TL idari nakdî ceza uygulanmıştır. Sinop İl Emniyet Müdürlüğümüzce ‘Güvenli Sokaklar Bahtiyar Şehir’ sloganıyla cürüm ve başı yerde ile mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir” ifadeleri kullanıldı. – SİNOP

Share: