Sigorta sektörü yapay zekayla seviye atlayacak

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Pandemi süreci tüketicileri internete yönlendirmeye devam ediyor. Buna rahat kalamayan güzel sigorta şirketleri üzerindeki dijital teknolojiyi benimseme baskısı dahi bu süreçte anbean yoğunlaşıyor.

Insider’dan Victor Chatenay’ın haberine göre, sigortacılar, mütebeddil müşteri beklentilerini durdurmak ve teknoloji merkezli firmalarla henüz dolgunca rakiplik edebilmek için 2021 yılı içinde mütekâmil bileşimli zeka düzenlemelerinin kullanımını hızlandırmaya zorlandı. Bunda, tüketicilerin büyük uygulayım bilimi firmalarından sigorta satın alma olasılıklarının, dört sene öncesine kıyasla iki bitirme elan kalık olmasının nazik etkisi bulunuyor.

Elan iyi pahalı poliçeler

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, bu sayısal teknoloji merkezli müstevi, sigortacıların elan kompetitif hizmetler sunabilecek esas bireşimli zeka kullanım kapasitelerine bakmalarını elan dahi lazım kılıyor. Söz Gelişi, gâh sigorta şirketleri, müşterilere elan akilane ayrımsız şekilde sigorta açmak için yapay zeka kullanıyor ve bu da onların henüz iyi pahalı poliçeler sunmasına olanak tanıyor. Sigortacılar, uygulayım bilimi meraklısı eskimemiş girişimleri savuşturmak için bileşimli zeka uygulamalarını ön, itidalli ve art ofislerine bütünleşmiş ediyor.

Yöre idarehane sigortası

Bileşimli zeka uygulamaları henüz problemsiz benzeri sayısal repertuvar sunmak ve almaç memnuniyetini tasarruf etmek için IoT (Nesnelerin İnterneti – Genel Ağ of Things) cihazları tarafından civar bölüm sigortasında ve mevhum asistanlar şeklinde tebarüz ediyor. Nesnelerin interneti, fiziksel nesnelerin birbirleriyle yahut daha nazik sistemlerle bağlantılı olduğu bildirişim ağını oyun ediyor.

Mutedil büro sigortası

Sigortacılar, risk yüklenimini çurlatmak ve henüz hassas ve falsosuz risk profilleri kurmak için ılımlı ofiste sentetik zeka kullanıyor ve bu bile müşterinin harmoni sürecini problemsiz ve uygun kıymettar ağıl getiriyor.

Art idarehane sigortası

Yapay zeka, operasyonel verimliliği çoğaltmak ve ayyarlık iddialarını hafifletmek da karışma gelmek üzere sigortanın kayırıcı ofisindeki hasar yönetimi sürecini kolaylaştırıyor.

Vukuf güvenliği ve ahenklilik endişeleri

Sigorta şirketleri, anadan görme gelişim yapış modellerini dönmek zorunda kaldıkları bu bakir süreçte bir nice bata çıka dahi karşı karşıya kalabiliyor. Bunların başında ise malumat güvenliği ve uyumluluk geliyor.

Dijital teknolojilerin kullanılması malumat güvenliğini zorunlu kılıyor. Sigorta şirketleri, dev teknoloji firmalarının de yaşadığı marifet güvenliği sorunlarıyla başa çıkmak amacıyla dijitalleşme sürecini elan da derinleştireceğe benziyor. Antrparantez, uyumluluk ve entegrasyon süreçleri üstelik sigorta şirketlerinin görece hantal sistemlerini tamamen evet da balaban oranda devre dışı bırakması anlamına geliyor. Bu güçlükler, sigorta şirketlerinin bileşimli zekaya kamu anlamıyla ve zinde aynı geçiş yapmasının anlaşılan tıpkı süre alacağını gösteriyor.

Inisder tarafından hazırlanan ve mail zamanda yayınlanacak olan sigorta raporu, içlerinde Allstate, Aon, LeakBot, Progressive, Prudential ve Zurich Insurance UK gibi dev sigorta şirketlerinin sentetik zekayla gelişigüzel gelen tehlikelerin bilincinde olmaları gerektiğinin altını çiziyor.

Sigorta şirketlerinin dev uygulayım bilimi şirketlerine kaptırdıkları payı kalın kafalı kabul etmek üzere başlattığı bu sürecin yakında tam sektöre sirayet edeceğine değişmez gözüyle bakılıyor. Yapay zeka teknolojisinin sigorta sektöründe henüz kilolu olarak kullanılmasının, sektörü umumi anlamda daha üstelik ileriye taşıması bekleniyor.

Bileşimli zekaların antropoit gözleri olacak

 

Sentetik zeka sıkıntılı iş gücünün yerini alıyor

 

Bireşimli zeka berat sayısında Çin imzası

 

2025 yılında GSYH’nin yüzde 5’i yapay zekadan sağlanacak

 

Share: