Selahaddin Dinçel: “Hareketli futbolunu aktör karakteri belirliyor”

– Selahaddin Dinçel: “Hareketli futbolunu oyuncu karakteri belirliyor”

Selahaddin Dinçel: “Karşıyaka ismi bu öbek amacıyla haddinden fazla fazla”

İZMİR – TFF 3. Öbek 1. Grup’ta düzlük düzlük Karşıyaka’nın maharet direktörü Selahattin Dinçel, takımın genel durumuyla ilgili değerlendirmeler yaparak, “İç sahada oynayan Karşıyaka ile aut sahada oynayan topluluk ile hele serencam iki deplasman maçımızda belirgin farklar gördük” dedi.

Karşıyaka’nın maharet direktörü Selahattin Dinçel, Karşıyaka’nın ligdeki konumunu ve hedeflerini İhlas Fen Ajansı’na değerlendirdi. Karşıyaka isminin bu öbek amacıyla haddinden fazla aşkın olduğunu dile getiren Dinçel, “Karşıyaka ismi bu klasman amacıyla çokça aşkın benzeri camia, Süper Tomar’i görmüş ve spor kültürü olan ayrımsız kulüp” diye niteleyerek konuştu.

“Sezon böylecene hedefimize ulaşacağız”

Yaşanan sarsıntı felaketinin rastgele sektörü hırçın etkilediğini belirten Karşıyaka’nın beceri direktörü Selahattin Dinçel, “Devrenin sonuç üç haftası göreve geldik. O dönemi kayıpsız geçtik. Devre ortada hem alıntı ika şansımız hem birlikte çalışma ortamının oluşması bizi ikinci yarıya elan iyi hazırlayacak diye niteleyerek düşündük. İkinci yarıya birlikte gani başladığımızı düşünüyorum. Fakat sonuç dönemde yaşadığımız sarsıntı felaketinden hava lüzumlu istemez elden futbol değil, ülkedeki değme sektör, seçkin eş etkilendi. Bu hafta itibariyle yeni tıpkısı bahis açıldı ve ligler başlıyor. Elbette kazandığınız zaman puan farkı kapanıyor. Amma berabere kaldığınız veya kaybettiğiniz ant nokta farkı açılıyor. Bunun olması haddinden fazla katıksız. Ben, umumi namına takımımıza baktığımda Karşıyaka camiasının bu takıma sahip olduğunu düşündüğümde sezon böylelikle kesinkes hedefe ulaşacaktır, benim yer ufak benzeri kaygım bulunmayan” ifadelerini kullandı.

“Saldırı futbolunu oyuncu karakteri belirliyor”

Hamle futbolu üzerine üstelik açıklamalarda kâin Dinçel, “Saldırı futbolunu oyuncu karakteri belirliyor. Elinizde aktör yapısına bakarak ofans futbolu oynuyorsunuz. Lehtar filhakika cüretkâr oyununu seviyor. Kesinlikle taraftarlar savunma yapılmasını sevmiyor ve esenlik almıyor. Ben dahi ofans futbolunu dost bire bir teknik adamım alelhusus devre arasında takımımıza karışma olan arkadaşlarımız akın bölgesine naz kattılar. Kullanılmamış oyuncuların gelmesi, çevrim arasının sağlıklı tıpkısı şekilde geçmesi bize ofans futbolunda daha iyi işler yapabileceğimizi gösterdi. Bu hafta Hacettepe maçında yeniden atak oynayacağız hem birlikte taraftarımızla gelişigüzel kazanacağız” değerlendirmesini yaptı.

“Karşıyaka bu lige misafir”

Deplasman maçlarını da kazanarak yollarına sürmek istediklerini belirten Dinçel, sözlerini şöyle noktaladı:

“İç sahada oynayan Karşıyaka ile aut sahada oynayan bando ile hele son iki deplasman maçımızda peyda farklar gördük. Bunu sentetik zemine bağlayabilirsiniz amma bunun böyle olmaması lazım. Karşıyaka içeride ve dışarıda seçme maçı başlamak üzere oynamalı. Deplasmanlarda kazanarak beklemek istiyoruz. Karşıyaka ismi bu lig amacıyla çokça aşkın bire bir zümre, Süper Grup’i görmüş ve spor kültürü olan tıpkısı pakt. Ego Karşıyaka camiasının bu ligde konuk olduğunu düşünüyorum. Karşıyaka rastgele rakipten güçlüdür, hele taraftarı çok balaban etkendir. Kayran içerisinde oyuncular, tribünde taraftarlar aynı bilcümle olup temas ahit söylediğimiz üzere aynı art lige çıkacağız. Mevsim böylece bu camia kupayı kaldıracak ego inanıyorum.”

Share: