Sarsıntı sonrası göçük altından yardım talip kadının sesini Haluk Levent duydu

Kahramanmaraş Pazarcık’ta saat 4.17’de 7.7 kadar yer sarsıntısı meydana geldi. Yaklaşık 30 saniye süren yer sarsıntısı; Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da birlikte hissedildi. Haddinden Fazla sayıda vatandaşın hayatını kaybettiği hareket sonrası bir nice hayat birlikte enkaz altında kaldı. Pinpon altında artan tıpkı eş ise Ahbap Derneği’nin kurucusu Haluk Uzun’ten müzaheret istedi.

“ŞARJINI KAYIRMA CILT, YOLDAYIZ”

Hatay’bile meydana mevrut depremde enkaz altında artan Aysel isimli aynı yurttaş, fotoğrafını paylaşarak Ahbap Derneği’nin kurucusu Haluk Uzun’i etiketleyerek “Beni kurtarın” dedi. Takipçisine süratle köylü aktarılma özne Uzun ise “Canan Aysel! Şarjını kayirma cilt. Ahbap Hatay yolda” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEYE ÇIYANLIK ETMEK İSTEMİYORSANIZ VALİLERLE GÖRÜŞMEDEN YARDIM YOLLAMAYIN”

Ahbap Derneği’nin kurucusu Haluk Uzun, takipçilerini müzaheret atıf üzerine üstelik uyardı. Depremden etkilenen bölgelere gideceğini belirten Haluk Levent, “Bilcümle şehirler deprem bölgesine geri desteğe çağrıldı. Antrparantez Ahbap arama kurtarma yola koyuldu. Ben da başkanları kendisine bölgeye gidiyorum. Böyle aynı felakette bu ülkeye kötülük yazmak istemiyorsanız lütfen ama lütfen şehrin valilikleri ile görüşmeden müzaheret yollamayın. Seçme husus tıkanıyor. Şimdiden ‘şu büyüklüğünde kamyon yollayalım, şuraya şurası yollayalım’ kadar tweetler gördüm. Yapmayın, etmeyin, icraat felç oluyor bilahare” dedi.

Share: