Samsunlu şehit ailesini gururlandıran “Şita Tatbikatı-2023”

Cumhuriyet tarihinin sunu nazik katılımlı tatbikatı, Samsunlu Şehit Astsubay İlhan Hamlı’nın adını taşıyan atış ve tatbikat alanında Kars’ta devam ediyor.

9. Kolordu Komutanlığı’nın gönderme ve idaresinde, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı marifetiyle Kars’taki “Martir İstikam Astsubay Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı Atış ve Manevra Alanı”nda planlı “Şita Tatbikatı-2023”, yarıcı yıldırı örgütü PKK tarafından 18 April 1992’de şehit edilen Samsunlu Şehit Gedikli İlhan Hamlı’nın Samsun’da İlkadım ilçesinde aktif Annesi Bedriye Hamlı ve ağabeyi Ayhan Hamlı tarafından iri ayrımsız gururla izleme ediliyor.

Sülale hesabına izah yapan Martir Astsubay İlhan Hamlı’nın ağabeyi Ayhan Hamlı, “Şehidimizin adını haiz Kars’taki Şehit İstikam Astsubay Kıdemli Üstçavuş İlhan Hamlı Atış ve Tatbikat Alanı’nda Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) düzenlediği Cumhuriyet tarihinin arz açık katılımlı ‘Kış Tatbikatı-2023’ Samsunlu Şehit Astsubay İlhan Hamlı’nın ailesi namına ailemizi hem duygulandırmış hem dahi onurlandırmıştır. Böylesine serbest şümullü bire bir tatbikata ev sahipliği yaptığı üzere bir kat elan Türk Silahlı Kuvvetlerimizle gurur duyuyoruz. Tanrı, TSK’nın hiçbir personelinin ayağına taş değdirmesin. Şehidimizin adının yaşatıldığı atış ve tatbikat alanından Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, tatbikata katılan 17 bacanak mutluluk ile gelişigüzel yabanlık yerine hep dünyaya hepimizi gururlandıran, acun barışına ulama sağlayıcı adamakıllı bire bir plan verdiğini, bu kök cıvıl cıvıl tatbikatların caydırıcı olduğunu düşünüyorum. Şayet olanaklı olursa eş benzeri tatbikatı kardeşimin adını taşıyan Kars’taki manevra alanından deli dolu adına, şehidimizin adını taşıyan oğlumla ve kardeşimin cebe arkadaşları ile alay malay izlemek istiyorum” dedi. – SAMSUN

Share: