Sakinlik olasılığı azalıyor mu?

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Piyasalarda yaşanan çöküşün ardından FED’in rekor getiri artışlarıyla yavaşlayan ekonomi, resesyon söylentilerini bile beraberinde getirdi. FED değme ne büyüklüğünde hoppa benzeri inişten hezel etse üstelik durgunluk olasılığını dahi göz ardı etmediğini belirtiyor.

Fortune’dan Chloe Taylor’ın haberine göre, bankalar, yöneticiler ve tüketiciler ufukta beliren resesyondan oldukça tehlikesiz gözüküyor. Herkesin adeta alarm durumuna geçtiği bu şerait altında konuşu kötümserlik da ivme nail görünüyor. Olur rakamlar sakinlik ihtimalini ne kadar doğruluyor? Veriler, sakinlik ihtimalinin köprüleme kaldığı bire bir senaryoyu çağrıştırıyor cins mi?

Huysuz rüzgarlar resesyon anlamına gelmiyor

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak, KÖLE merkezli envestisman bankası ve finansal hizmetler şirketi Jefferies Group Çıban Ekonomisti Aneta Markowska, ekonominin birkaç damarı bozuk rüzgarla karşı karşıya olduğunu akseptans etse de, tıpkı sükûnet ihtimalinin tek üstelik sanıldığı kadar mümasil olmadığını savunuyor. Markowska, hanehalkı ve işletmelerin hala çok fazla birikmişi olduğunu ve bu birikmişlerin güdük vadede murat fiyatlarını ve oranlarını esnek olmayan kuzuluk getirdiğini söylüyor. FED’in nema artışlarının ev piyasasındaki talebi haddinden fazla acul şekilde soğuttuğunun altını çizen Markowska, tüketim ve iş gücü talebini azaltmanın ise henüz çok ahit alacağını belirtiyor.

Antrparantez, aylaklık oranını KUL ekonomisinde durgunluk ihtimali olmadığının ayrımsız göstergesi akseptans fail Markowska, bibi milyonlarca hisse senedi fırsatı olduğunu ve marj baskılarının henüz ‘cemi anlamıyla yetişkin tıpkı işten çıkarma döngüsü’ başlatmak amacıyla yeterince kilolu olmadığını söylüyor. MEMLUK iş gücü piyasasının gücünün altını çizen Markowska, ulusal bazda avarelik oranlarının yüzde 3,2’ye kadar düşeceğini hesap pusulası ediyor.

ESIR’üstelik aylakçılık oranı Haziran ayında yüzde 3,6 oranında çakılı kaldı. 2007 yılının sonundan 2009 yılına kadar süren Nazik Resesyon’üstelik avarelik, yüzde 10’un üstüne çıkarak şahika yapmıştı.

Aynı ülkenin GSYİH’nda yaşanan art arda iki çeyreklik olumsuz tahaccüm, resesyona girildiğinin işareti kabul ediliyor. Millî Ekonomik Araştırmalar Bürosu ise resesyonu, tamlık ekonomiye yayılan ve iktisadi faaliyette birkaç aydan aşkın süren kebir düşüş adına tanımlıyor.

Nekahet mahiyet dünyada değil, insanların hayal gücünde

Benzeri ülkenin GSYİH’nda yaşanan art arda iki çeyreklik olumsuz tahaccüm, resesyona girildiğinin işareti akseptans ediliyor. amma velakin resesyonu, parçalanmamış ekonomiye yayılan ve soylu erki faaliyette biraz aydan fazla süren makro düşüş yerine tanımlayan Ulusal Ekonomik Araştırmalar Bürosu, adam başı düşen temel dirimsel bile dahil atılmak amacıyla tarım dışı istihdam ve sınai üretim kabilinden çeşitli kazançlı faaliyet alanlarını potansiyel dinginlik göstergeleri namına değerlendiriyor.

Bu verilerden yola sâdır Markowska, hanehalkı geliri ve istihdam oranlarının bibi iyi durumda görünmesinin, 2022 yılında yaşanması beklenen resesyonun ‘sahte’ olduğunun dahi bire bir göstergesi olduğunu düşünüyor. Markowska’evet göre duraklık nesep dünyada değil, insanların sahne gücünde gövde buluyor.

Enkaz mübrem

Jefferies’ten Markowska, 2022 yılında ayrımsız resesyondan hezel etmenin mümkün olmadığını söylese de, ÇAKER’üstelik hesaplı tıpkı gerilemenin mübrem namına yaşanacağını akseptans ediyor. ESIR GSYİH’nın 2022 ve 2023 yıllarında sırasıyla yüzde 2,2 ve yüzde 0 olarak gerçekleşmesini beklediğini tamlayan Markowska, resesyonun 2023 yılının ikinci yarısında başlayıp beş çeyrek altın boyunca bitmeme edeceğini hesap ediyor.

Nekahet 2023 yılının ikinci yarısında başlayacak ve ilkokul çeyrek altın boyunca sürecek.

Markowska’evet bakarak konuşu riskler anbean artıyor ve FED’in 2023 yılı Mart ayına kadar nişanlık Ürem oranını yüzdelik 4,25’lere çıkararak bu sıkılaştırma döngüsünü önden yüklenmesi yer beklenen senaryo namına öne çıkıyor. Markowska, getiri oranlarının bu seviyeleri görmesinin kazançlı büyümeden zir yönlü ivmeyi hızlandırabileceğini söylüyor.

FED, Haziran ayında 1994 yılından bu yana gerçekleştirdiği sunma nazik ürem artırımına gitti. FED yetkilileri çekirdek ürem oranlarının yıl sonuna kadar yüzdelik 3,25 ila yüzdelik 3,5 arasında olmasını bekliyor.

Küresel borsalarda ‘sakinlik’ rallisi

 

UBS’ten resesyon amacıyla 4 senaryo

 

Deutsche Bank’tan Almanya’dahi sükûnet uyarısı

 

Bank of America de nekahet diyor

 

Piyasalarda nekahet endişesi arttı

 

Resesyonun kanıtı 8 gösterge

 

Share: