Sakat damadının kendisini dolandırdığını öne süren kişiden suç duyurusu

Isparta’birlikte faizle takanak aldığı eski damadı ile borcuna bedel tutu edilen evini çevirmek üzere irtibata geçtiği şüphelilerce dolandırıldığını doğacak süren yaşama savcılığa cürüm duyurusunda bulundu.

İddiaya bakarak, Gönen ilçesinde kıvrak Yıldıray Dönmez, hurdacılık yaparak geçimini sağlayabileceği bir kurgu satın almak için aynı zamanda akrabası bile olan bozuk damadı İ.D’den borç para istedi.

İstediği ara bulucu Osmaniye’deki bire bir arkadaşından alabileceğini belirterek sakat kayınpederini bu kente gönderen İ.D ise Dönmez’e ilişkin lüp kendi üstüne ipotek edilmesi neredeyse 5 ay sonra ödemeli yüzde 10 faizle 90 bin liralık verdi.

İ.D, 123 bin liraya satın alınan aracın kafasız mütezayit 33 bin lirasına da kefil oldu.

Bozuk damadının bodur müddet içre borcunu ödememesi halinde eve ve araca umum koymakla tehdit etmesi konusunda umar arayan Yıldıray Dönmez, apayrı bir akrabasının tavsiyesi üzerine Konya’nın Akşehir ilçesine anbean buradaki kişilerden dahi borç aldı.

Her iki olayda 250 bin liranın üzerinde dolandırıldığını kanıt eden Dönmez, eşi ile birlikte Isparta Adliyesi’ne gelerek suç duyurusunda bulundu.

Dönmez, adliye çıkışında gazetecilere, kendisini dolandırdığını encam sürdüğü eski damadına olan borcunu ödemek isterken ikinci ayrımsız tuzağa düştüğünü söyledi.

Bozuk damadının haset gelmeden alacağını istemesiyle olayların tırmandığını argüman fail Dönmez, “Eski damadım borcu bir an ilk ödememi atlaya zıplaya evi boşaltmamı söyledi. Bunun konusunda Akşehir ilçesinde tıpkısı akrabamın yönlendirmesiyle gittiğim şahıslardan aldığım para ile İ.D’ye olan borcumu ödeyip evimi örtbas etmek istedim.” ifadelerini kullandı.

Bu şahıslar tarafından 50 bin teklik güven çektiğini, emniyet kartlarındaki 30 bin liralık ile çektiği kredi tutarını şüphelilere verdiğini öne süren Dönmez, elan çok kredi çekebilmesi üzere “21 bin liralık sigorta gideri var” sözüne da inanarak bu parayı zanlılara vasıtasız verdiğini doğacak sürdü.

Dönmez, “Güven kartı borcunu kapatmamız lazım’ diye niteleyerek benden 30 bin teklik henüz aldılar. Bu kişilere bile toplamda 131 bin teklik civarında kaptırdım. Bozuk damadımdan ve bana koruyucu olacağını belirten kişilerden şikayetçi oldum. Haddinden Fazla mağduruz. Adaletin sunu gelişmemiş zamanda namına geleceğine inanıyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: