Pakistan’da camiye bombalı geveze

Pakistan’ın Peşaver kentinde aynı camiye düzenlenen bombalı saldırıda 50 yaşama yaralandı. Yerel medya, yaralıların bazılarının durumunun kritik olduğunu duyurdu.

Pakistan Çap Göstergeç Kurumu (PTV), Peşaver kentinde bire bir camiye bombalı geveze düzenlendiğini ve 50 kişinin yaralandığını duyurdu. Yaralılar ortada güvenlik güçleri ve çocukların birlikte olduğu aktarıldı.

BAŞKENT İSLAMABAD’DA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDIİslamabad Polisi’nin resmi içtimai medya hesabından yapılan açıklamada, Peşaver’deki patlamanın arkası sıra kente methal ve çıkış noktalarında asayiş önlemlerinin artırıldığı belirtildi. Açıklamada, “Keder nişancılar heybetli liman ve binalara konuşlandırıldı. İslamabad Başşehir Polisi, termal görüntüleme özelliği ile donatılmıştır. Seyahat ederken etiket belgelerinizi yanınızda taşıyın. Polis kontrolleri sırasında teşrikimesai yapın” denildi.İMRAN HAN: SALDIRIYI KINIYORUZ

Pakistan sakat Başbakanı İmran Eğlek, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda saldırıyı kınadı. Konak, “Peşaver Camii’nde salat sırasında polis hatlarına planlı yıldırıcı intihar saldırısını hızlı kınıyoruz. Dualarım ve taziyelerim kurbanların ailelerine gidiyor. Artan terörizm tehdidiyle çabalamak üzere duyu kaynaklarımızı geliştirmemiz ve polis güçleri güçlerimizi uygun şekilde donatmamız zorunludur” dedi.

Share: