Pakistan’da camiye bombalı çevik

Pakistan’ın Peşaver kentinde tıpkı camiye düzenlenen bombalı saldırıda 50 emanet yaralandı. Evcil medya, yaralıların bazılarının durumunun kritik olduğunu duyurdu.

Pakistan Heybet Televizyon Kurumu (PTV), Peşaver kentinde bire bir camiye bombalı hücum düzenlendiğini ve 50 kişinin yaralandığını duyurdu. Yaralılar beyninde güvenlik güçleri ve çocukların da olduğu aktarıldı.

BAŞKENT İSLAMABAD’DA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDIİslamabad Polisi’nin resmi içtimai iletişim araçları hesabından yapılan açıklamada, Peşaver’deki patlamanın peşi sıra kente methal ve çıkış belgesi noktalarında asayiş önlemlerinin artırıldığı belirtildi. Açıklamada, “Dokunaklı nişancılar büyük liman ve binalara konuşlandırıldı. İslamabad Payitaht Polisi, termal görüntüleme özelliği ile donatılmıştır. Yolculuk ederken kimlik belgelerinizi yanınızda taşıyın. Polis Güçleri kontrolleri sırasında iş birliği yapın” denildi.İMRAN EĞLEK: SALDIRIYI KINIYORUZ

Pakistan çarkıt Başbakanı İmran Konak, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda saldırıyı kınadı. Eğlek, “Peşaver Camii’nde salat sırasında polis hatlarına planlı yıldırıcı intihar saldırısını şiddetli kınıyoruz. Dualarım ve taziyelerim kurbanların ailelerine gidiyor. Artan yıldırıcılık tehdidiyle çabalamak amacıyla duyum kaynaklarımızı geliştirmemiz ve polis güçlerimizi uygun şekilde donatmamız zorunludur” dedi.

Share: