Öz İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Çarpık Çurpuk Umumi Müesses gerçekleşti

Öz İplik-İş Sendikası Gaziantep Şubesi 10’uncu Yalın Kat Umumi Oturmuş gerçekleşti.

Salt İplik-İş Gaziantep Şubesinin 10. Cılız Genel Oturmuş gerçekleştirildi. Ofis Genel Kuruluna Genel Komutan Rafi Ay, Umumi Başbuğ Yardımcısı İbrahim Yıldız, Toygar Ulutürk, Umumi Kâtip Samet Ahu, Genel Sekreter Yardımcıları Bünyamin Kıran ve Fehamet Erkan, Kayseri Yazıhane Başkanı Harun Bağcı, Kayseri Ofis Sekreteri Mevlüt Parıltı, Tokat İl Başkanı Fatih Arslantaş, Aksaray İl Başkanı Ihtişam Bozkıl, Aksaray İl Sekreteri Süleyman Baltalı, Şanlıurfa İl Başkanı Veli Belet, Gaziantep Şubesi Yönetimi, Günahsız İplik İş Sendikası çevre illerde mevcut teşkilatının yöneticileri katıldı.

Umumi Başkan Rafi Kamer, umumi kurulda yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Sendikamızın temeli burada atılmıştır. İmkansızlıklar ortamında mücadeleler verilmiştir. Emekten yana canip olmayı kurulduğu günden beri asli görevi saymıştır. Detaylı yıllardır sendikamızın Gaziantep Büro Başkanlığını büyük tıpkısı inanmışlıkla örümcek Mehmet Kaplan abimiz bile bize seçkin ant el göstermiştir. Gaziantep, Gazi şehrimiz bizim üzere o kadar bulunmaz ki, Kaplan abinin yolculuğu gerçekte Münezzeh İplik İş Sendikasının yolculuğudur. Gaziantep’te seçme ahit sendikamıza yakışanı hesabına getirmiştir. Burada Kaplan Abimizin emeği çok büyüktür. Biz ona seçkin devir Kaplan Abi dedik. Zira hakikaten bize abilik yaptı. Ne devir gelsek bizi evinde misafir etti. Hangi ahit başımız sıkışsa Gaziantep’e kadın burada benzeri abiniz var dedi. Allah kendisinden razı olsun. Kendisi sendikal adanmışlığı hepimize aşılamıştır. Bu vesileyle ilkin Kaplan Abimiz girmek için, 44 sene geçmiş sendikamız için önce adımı atanları, seçme şartta yılmadan, azim ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürürken memat edenleri, bu kutsi say ve alınteri mücadelesini aynı öncü yarışı kasten devam ettirenleri saygıyla, minnetle, rahmetle anıyorum. ve mücadelemizi yarınlara taşıyacaklara da başarılar diliyorum.”

“Sili İplik İş; aile, yuva ve aynı okuldur”

“Arı İplik İş; sülale, yuva ve tıpkı okuldur” diyen Ay, “Ego üstelik Katışıksız İplik İş ile yolumun kesiştiği günden beri bu düzentileme hareketinde bu bilinçle ve gururla yürüyorum. Bu dimağ, sendikal davamız için gelişigüzel kere yürüdüğümüz herkes için yavaş yavaş kadim ayrımsız kaide haline dönüşmüştür. Salt İplik İş’i diğer sendikalardan ayıran ve özgün kılan üstelik aslında budur. Temiz İplik İş tıpkı kültürdür, değerler bütünlüğüdür. Mesul, avangart, yenilikçi, hürmetli, çözüm odaklı, duyarlı, adaletli, güvenli, müdafi ve ayrımcılıktan kaçınan değerlerimiz çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu değerleri içine sindiremeyenler veya sendikal davamızı omuzlayamayanlar dahi zaten ailemizin dışında kalıyor” açıklamasında bulundu.

“Biricik benzeri politik düşüncemiz var: Mesai ve amele”

İşçilerin sorunlarını daim dile getirdiklerinin altını çizen Kamer, “Çünkü tığ 2019 yılında dümen kendisine göreve geldiğimizde şunu söyledik. Dedik kim; bu sendikada hiçbir açık oturum fikir mümteni. Biricik aynı politik düşüncemiz var, mesai ve amele. Emeğin sorununu ki gündeme getirirse, ne yöntem gündeme getirirse onu alkışlayacağız. Emeğe ki dava çıkarırsa bile onun karşısında olacağız. Dört yıldır bu çizgimizi on paralık bozmadık. Korkmadan, cesurca bunları gündeme getirdik. Yani emeğin sorunları derken, kronikleşmiş sorunlar var himmet hayatında. Bunları tığ defaatle gündeme getiriyoruz. Konfederasyonlar vasıtasıyla da gündeme getiriyoruz. Bunlara değinilmesini istiyoruz” dedi.

“O zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye niteleyerek bize güçleştirmek için elinden geleni yaptı”

Gaziantep kâin Bölüm Başkanı Mehmet Kaplan da Gaziantep Şube 10. Cılız Genel Kurulunda benzeri konuşma yaparak bayrağı Şahin Avlanmaz’a devrettiğini açıkladı. Kaplan konuşmasına şu açıklamalarda bulundu:

“Bu sendika üzere sistem aynı şeyler yaptı. Ayrıca kıtlık grevine da gidildi. Vekâlet eliyle bize izin verildi. Ama o zamanın iktidarı TÜRK-İŞ’in taraftarıydı diye bize vermemek için elinden geleni yaptı kim vermediler. 10 çevrim kıtlık grevine gidildi. İşte bu bünye amacıyla hep elinden geleni yaptı. Deminden karşımda oturan canan Umumi Başkanım bugün bu sendikal mirası teyit almış, bildirme gani yere gayretle taşıyor. Gâh insanlara trilyonları verirsin, tek özdek yapamaz, bazen insanlara beniz teklik verirsin, beş beniz lira gelişim yapar. İşte kızıl Genel Başkanım dahi onlardan tıpkı tanesi. Şu anda sendikamız Türkiye genelinde birçok bölgede sendika şubelerinin yerleri makbuz. Gaziantep’te bile bulun dedi biz bulamadık. Anıtkabir’in karşısında altı kıvrım tıpkısı apartman dikildi. Gururla, şerefle. İşte bunu fail zer Genel Başkanım ve yönetimidir.”

Genel Komutan Rafi Kamer, seçimlere girmeyeceğini açıklayan ve sendikada tafsilatlı yıllar fariza eden Mehmet Kaplan’a teşekkürlerini sunan bir onurluk takdiminde bulundu.

Yapılan Kolay Genel Kurul seçimleri sonucunda fiks menü ile Mecnunca Avlanmaz idarehane başkanlığına, yazıhane umumi heyet üyeliklerine ise Ulu Sezer, Mehmet Bahri Kaplan, Hanifi Polat ve Hasan Acıoğlu seçildi. – ANKARA

Share: