Oyuncu Ogün Kaptanoğlu, yer sarsıntısı sonrası kıran bölgesine koştu! Kurtardığı çocuğun sözleri duygulandırdı: 5 dakika sonradan kaldıracak mısınız?

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde alçak yıkımlara illet oldu. Binlerce kişinin yaşamını yitirdiği depremlerden bildirme çok etkilenen illerin başında gelen Hatay’bile arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.Tek Canevi, Karakul, Anormal Ikbal ve Mehmetçik Hümayun Galebe,, Kardeşlerim ve İyilik üzere bir nice projede saha düz aktör Ogün Kaptanoğlu birlikte üyesi olduğu KİF Taharri Kurtarma ekibiyle bölgeye gitti.

“6,5 SAATLİK ÇALIŞMA SONUCU HEYBET KARDEŞİMİZİ ALDIK”

Kıran bölgesinde çalışmalara katılan liyakatli aktör, ekibiyle alay malay kriz altında mütezayit bire bir kişiyi kurtardı. Engelleme anlarını Instagram hesabından yayınlayan oyuncu, şu ifadeleri kullandı: “KİF Kontrol Istirdat ve ilk yardım ekibi olarak Hatay Defne bölgesine gösterişli albeni koşulları cihetiyle 19 saatlik bir yolculukla, afetin 38. Saatin bile Hatay’a vasıl 3. Taharri Kurtarma Ekibiydik, ulaştığımız an kurtarma çalışmalarına başladık. Antakya Spor salonu karşısında bulunan ahzüita yerine konuşlanıp istirdat çalışmalarımızı başlattık. Sabaha büyüklüğünde süren 6,5 saatlik iş sonucu arzulu istirdat ekibi arkadaşlarımızla Heybet kardeşimizi enkazdan alabildik. Maatteessüf serencam esas büyüklüğünde kardeşi amacıyla direnen Halime’yi ambulansa alırken umum müdahalelere rağmen kaybettik. Izzet’in kurtulduğunu gören Halime’nin sevindiğini gördük, söylediklerini unutamayacağız.. sonra huzurla aramızdan ayrıldığını düşünüyoruz. Üzülerek söylemeliyiz kim, Mehabet esas, baba, abla ve kız kardeşini kaybetti. Düşünmekten adam kendini alamıyor, keşke elimizdeki imkanlar ve ant bizden yana olsaydı.”

“İNSAN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK DİYE DÜŞÜNÜRKEN BİLE UTANIYOR”

“Tarifi olabilir sıfır duygularımızla, cemi ekip arkadaşlarıma, bizimle yan yana çalışan Bolu Komando’dan leşker kardeşlerime ve zat kayıplarının acısını yaşarken bizimle enkaza girip savaşım fail Nihat kardeşime selam olsun. İnsan, avunmak üzere elimizden geleni yaptık diyerek düşünürken birlikte utanıyor. Türk Milletinin başı sağlıklı olsun, önceki olsun.”

ÇOCUĞUN SÖZLERİ DUYGULANDIRDI

Görüntülerde Büyüklük’in “5 an sonra kaldıracak mısınız?” sorusuna Kaptanoğlu’nun “5 dakika bilemedin 10 zaman sonraları sizi çıkaracağız oradan. Beş Altı kaldı abiciğim” yanıtını verdiği anlar ise duygulandırdı.

Hakikat: GZT
Kaynak: GZT
Share: