Osmaniye’de hareket! 5,1 şiddetinde hareket meydana geldi

Osmaniye’nin saat 18.48’de tarz üssü Düziçi ilçesi olan 5.1 kadar bire bir zelzele meydana geldi. Sarsıntı yerin 7 kilometre derinliğinde kaydedildi. Öte yandan sarsıntı Gaziantep, Hatay, Adana ve Kahramanmaraş’ta bile hissedildi.

OLUMSUZ İHBAR NAMEVCUT

AFAD’tan yapılan açıklamada, “Geçmiş olsun Osmaniye. Düziçi ilçesinde meydana mevrut 5,1 büyüklüğündeki zelzele sonrası, an itibarıyla, pahal aynı ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz.” ifadelerine saha verildi.

OSMANİYE VALİSİ: TARAMALARIMIZ BITMEME ETMEKTEDİR

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmayan, AA muhabirine, “Osmaniye’mizde meydana gelen depremle ilişik şu anne kadar her kontra marifet alınmadı. Çabucak Düziçi ilçesi Çerçioğlu köyünde ayrımsız evin duvarlarında çatlaklar olduğu ihbarı makbuz. Ekiplerimiz yönlendirildi.” dedi.

Devletin hep kurumlarıyla hazırlıklı ve görevini yer gani şekilde etme gayreti süresince çalıştığını belirten Yılmayan, her karşıt ebat olmadığını rapor etti.

HALK PANİKLE SOKAĞA ÇIKTI

Depremin peşi sıra halk paniğe kapılarak sokaklara çıkarak beklemeye başladı. Çok korktuklarını söyleyen vatandaşlar, evlerinden kaçtıklarını ve sokağa çıktıklarını söyledi.

BAKAN KAYIRICI: 8 KİŞİ PSİKOLOJİK NAMINA ETKİLENDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Âdem, toplumsal medya hesabından Düziçi ilçesinde meydana gelen depreme ilgili açıklama yaptı. Depremde zaman bakımından yaralanma ve duygusal kaybı olmadığını tamlayan Kayirici, “Osmaniye Düziçi’nde meydana mevrut 5,1 büyüklüğündeki depremde, şu an bakımından 8 vatandaşımızın olaydan ruh bilimsel kendisine etkilenmesi dışında aynı keyif sorunu yaşanmadığı belirleme edilmiştir. Osmaniye halkına önceki olsun dileklerimi sunuyorum. Allah kamu afetlerden korusun.” ifadelerini kullandı.

“HASTALARI DIŞARI ÇIKARMAK İÇİN İÇERİ KOŞTUK”

Düziçi ilçesinde keyif kabini işletmecisi Ayşegül Durna, deprem sırasında dışarda oturduklarını ifade etti. Yer Sarsıntısı olunca serian afiyet kabinine koştuklarını belirten Durna, “Geçmiş hangi olduğunu anlamadık. Müstacelen afiyet kabinindeki hastaları dışarı fark etmek üzere karın koştuk. Tamam apartman sakinleri aşağı indi. Haddinden Fazla şükür birey kaybı ve maddesel kaybımız namevcut.” diyerek konuştu.

Vatandaşlardan Bekir Aslan dahi depremin yatağa bağımlı babasını ziyarete gittiği sırada gerçekleştiğini dile getirdi. Zemin katta bulunan daireden derhâl dışarı çıktıklarını anlatan Arslan, “İyi sallandı. Allah, Allah dedik. O anda diyecek eksantrik bir madde yoktu. Annemi çıkardık, bir babam içerde kaldı.” dedi.

Share: