Ortacalı sporcular İşitme Engelliler Eş Futsal Türkiye Şampiyonası’nda böke oldu

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından, Karabük Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün eş sahipliğinde gerçekleştirilen Eş Futsal Türkiye Şampiyonası’nda Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü şampiyon olurken, bire bir sair Muğla temsilcisi Dalaman ise ikinci oldu.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonunca (TİESF) Karabük’te organize edilen Kadın Futsal Türkiye Şampiyonası Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü ile Dalaman İşitme Engelliler Spor Kulübü beyninde oynanan final müsabakası ile sona erdi. Safranbolu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonanın bitiş müsabakasını Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu Ilçebay Vekili Eflani Kaymakamı Büşra Ruz, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başbuğ Vekili Yakup Beklenti Kihtir, Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent Ersöz, Serhat Öztürk, Milli Topluluk Teknik Direktörü Yüce Kip, İl Müdürü Ateşin Atılganlık, siyasi parti temsilcileri ile sporseverler tribünden strateji etti.

Final maçında rakibini yenerek böke olan Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü sporcularına madalyalarını ve şampiyonluk kupasını Karabük Valisi Fuat Gürel, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Komutan Vekili Yakup Beklenti Kihtir ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Yiğitlik ile birlikte verdi. Ilbay Gürel şampiyonaya katılan cemi sporcuları ve maharet heyeti tebrik ederek şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Şampiyonayı bir diğer Muğla temsilcisi Dalaman İşitme Engelliler Spor Kulübü ikinci, Karşıyaka İşitme Engelliler Spor Kulübü üçüncü yerine tamamladı. Bökelik, dereceye giren sporculara, maharet heyetlere ve müsabakaları başöğretmen hakemlere tören düzeni üyeleri eliyle madalya ve kupalarının sunma edilmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İşitme Engelliler Kadınlar Futsal Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu yerine şişman başarıya imza atan Ortaca İşitme Engelliler Spor Kulübü oyuncuları ve beceri yerleşmiş Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ülfet etti. Ziyarette Ortaca Kaymakamı Meral Uçan, Şehremini Alim Uzundemir birlikte amade bulundu. – MUĞLA

Share: