Ordulu hoca, rüyasında kendisini iyileştireceğini söyleyen doktor amacıyla Van’a geldi

Ordulu öğretmen, rüyasında kendisini iyileştireceğini belirten doktor için Van’a geldi

Ankara ve İstanbul’daki hastanelerde umduğunu bulamayan Ordulu öğretmen, Lokman Hekim Van Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

VAN – Ordu’birlikte glumos tümörüne yakalanan Rüya Nene Çiftçi isimli öğretmen, hiç tanımadığı halde rüyasında gördüğü doktor üzere geldiği Van’de yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Ordu’bile hararetli Imge Nene Ekinci isimli coğrafya öğretmeni, yıllar önceki glumos tümörüne yakalandı. Ankara ve İstanbul başta atılmak üzere gittiği sayısız hastanede umduğunu bulamayan Rençper, arayışını sürdürdü. Rüyasında gördüğü Lokman Hekim Van Hastanesi Önsezi ve Huy Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel’i ameliyatının kalburüstü geçeceğini söylemesi üzerine Van’a mevrut Fellah, yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ilişik açıklamada mevcut Lokman Doktor Van Hastanesi Önsezi ve Soy Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel, Görüntü Ana Çiftçi’nin daha önceki birçok hastaneye gittiğini tabir ederek, “Dizge komplikasyonlardan bahsedince herif çekiniyor. Hatta ameliyata aldığımızda alçak bakımda geçmiş uyandırdığımız ant ‘Ben yaşıyor muyum?’ dedi. O büyüklüğünde etkilenmiş kim, daha çok işler rüyalarına girmiş. Beni ilk gördüğünde ‘Ego sizi rüyamda görmüştüm’ dedi. Tahakküm bire bir ameliyattı. Çünkü tümör derine giden tıpkı tümör. Başarıyla çıkardık. İnşallah imdi daha dahi dolgunca olacak” dedi.

Hayati riski olan, katre olma riski olan benzeri ameliyat olduğuna aksan eden Başel, “Gittiği yerlerde ‘yüzde 50 katre olabilirsin, masada kalma şansın var’ denilen bir ameliyat. Ego bu ameliyattan çokça daha tahakküm ameliyatları yaptım, gönderdim. Van’a gelmek hastalarımıza baskı geliyor. Hatta ‘bu kadar başarılı bir hekim olsa Van’üstelik ne işi var’ diyenler birlikte var. Amma tığ tercihimizi Van’dan yana kullandık. Ayrımsız cerrahın yoğun kayran değiştirmesi akla yatkın değil. Burada anlaşılan bir standart oluşturduk. Bu vakit kaybetmeden hekimle müteallik tıpkı görüngü değil. Güç bakımı, servisi, anestezisi bütünü bire bir kadro. Apayrı ayrımsız yerde bu ekibi rekzetmek mahsus berenarı alıyor. Tığ anlaşılan bir sürede bu ekibi oluşturduk. Hastaların aynı kısmı Van’a gelmeye çekiniyorlar amma Van’a gelenler üstelik, Van’ı hakeza beklemediklerini söylüyorlar. Ben kendi memleketimde bu büyüklüğünde bayındır hissetmiyorum. Doğunun insanı çok çokça bereketli. Çokça kadirşinas ve misafirperver. Tümce ev kabil yaklaşıyor. Gelirken çekiniyorlar ama giderken kâffesi üzülerek gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

Şu anne kadar 250’ye mümasil glomus tümörü ameliyatı yaptığının altını çizen Başel, “Bunların nazik bir kısmı; cerrahi müdahale yapılamaz, masada kalır, felç evet denilen hastalar. Bunların rastgele biri çok el ameliyatlar. Buna karşın bizim sonuçlarımız haddinden fazla çok ongun. Dünyada bu büyüklüğünde muvaffakiyetli sonuçlar bulunmayan. O yüzden hastalarımız araştırıyor. Farklı hastalarımızla irtibata geçiyor, hastalarımız yaşadıkları süreci anlatıyorlar ve ondan bilahare bize geliyorlar” diye konuştu.

Birkaç yıl önce hastalığını öğrendiğini, Ankara ve İstanbul başta gelmek amacıyla bir nice yerdeki hastanelere gittiğini anlatan Görüntü Valide Fellah isimli marazlı ise “Çok araştırma yaptım. Çokça riskli ayrımsız çor olduğunu biliyordum. Sarıklı olmam cihetiyle patırtılı tellerim önemliydi, şah damarlarım önemliydi, hayatta kalmam önemliydi. Ben Ankara ve İstanbul’bile çokça çok doktora gittim. Birçok adlı doktorla görüştüm. Halil Hocayı hasbelkader buldum. O akşam rüyamda Halil Hocayı gördüm. Bana ameliyatımın çokça başarılı geçtiğini söyledi. Hiçbir karışıklık olmadığını, tek damarın yıpranmadığını söyledi. Bu bana çokça şişman aynı enerji verdi. Ego bunun üstüne bütün doktorları ayrımsız tarafa ittim ve Van’a kadar geldim. Antrparantez İstanbul’da bana ‘Van’bile hangi işin var. İstanbul’da doktor mu yok’ dediler. Amma ego inandığım şeyi tahsis etmek istiyorum, beni etkilemeyin dedim ve geldim. Alelade haddinden fazla mutluyum. Halil Sarıklı, pestil-hekim ilişkisi açısından çok mütevazi ve haddinden fazla ısıdam benzeri herif. Ben benzeri tutkun yerine bundan haddinden fazla etkilendim. Çokça abat ulaşabildim. Doktorluğu ve hekimliği haddinden fazla ongun. Çokça mutlu kaldım. Kendimi mebzul hissediyorum ve Van’dan bahtiyar ayrılıyorum. İyi ki Van’a gelmişim. Ego sıradan çokça mutlu oldum ve mutlu ayrılıyorum” dedi.

(ATL-MSA-Y)Share: