Ordu’da yeni Birleştirme Endüstri Bölgesi amacıyla icraat sürüyor

Ordu’nun Altınordu ilçesinde ikinci Birleştirme Sanayi Bölgesinin (OSB) tıpkısı an önce açılması üzere yapılan toplantıların sonuç vermeye başladığı bildirildi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odasından (OTSO) yapılan açıklamada, OTSO öncülüğünde, İl Endüstri ve Teknoloji Müdürlüğü, OSB Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve ilgili çalım yetkililerinin katılımlarıyla peş peşe toplantılar yapıldığı belirtildi.

Toplantılar neticesinde OSB Uygulama Yönetmeliği, OSB İmar Planı Maharet Şartnamesi ve ilgilendiren alım görüşleri doğrultusunda düzenlenmesi konularını içeren 1/5000 ve 1/1000 ölçekli koşuk ve aplikasyon geçmiş imar planı teklifinin Vekâlet onayından geçerek Kalaba Valiliğine ulaştırıldığı aktarılan açıklamada, bundan ahir süreçte mıntıka planının Valilikte askıya çıkarılarak sürecin tamamlanacağı kaydedildi.

Açıklamada, saha seçiminin 11 Aralık 2014 tarihinde yapılan tahminî 895 dönüm büyüklüğündeki alanın enfrastrüktür projelerinin birlikte yükleniciye verildiği bildirilerek, “Şehrimizin yatırımlardan en son seviyede faydalanabilmesi için vacip olan ve bugüne büyüklüğünde çabucak Doğu ve Güneydoğu illerine sunulan çekicilik merkezi statüsü alınabilmesi amacıyla icraat başladı. Hele fındık sanayi ve lisanslı antrepo yatırımlarından yüzde 75’e varan teberru desteği alınmasını sağlayacak bu özel sektör üzere referans yapıldı.” ifadeleri kullanıldı.

OTSO Başkanı Adil Levent Karlıbel, “Bu majör çalışmalarda bizimle alay malay grup ruhu içre hareket eden Kalaba Büyükşehir Belediyesi, Ordu Organize Endüstri Bölgesi Müdürlüğü ile Sanayi ve Uygulayım Bilimi Müdürlüğüne bindi ve gayretleri üzere teşekkürname ediyorum, bu site gelişigüzel güçlenecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: