Ordu’da 5 evden arakçılık fail 7 birey yakalandı, 2’si tutuklandı

Ordu’nun Ulubey ilçesinde 5 değişik evden 2 ton fındık ile monitör arakçı 7 keleş kurnaz ekipleri eliyle yakalandı. Adliyeye irsal edilen şüphelilerden 2’si tutuklandı, 3’ü hakkında adli iş yapıldı, 2’si ise adli kontrolle başıboş bırakıldı.

Ulubey ilçesi Ohtamış ve Akoluk Mahallesi’nde 2022 yılı teşrinisani ve fasıla kamer içerisinde 5 değişik evde hırsızlık olayı gerçekleşti. Olayın aydınlatılmasına yönelik, Kargaşa İl Jandarma Komutanlığına mecbur Kurnaz Cürüm Araştırı Timleri, Güvenlik Timleri ve Fenomen Yeri İnceleme Timi eliyle işler başlatıldı. Çalışmalarda, arakçılık olaylarının şüphelileri olan Y.S, V.G., O.D., S.K., K.C.T., B.S.K. ve U.Y. isimli şahıslar hırsızlıkta kullandıkları tespit edilen araçlarla gelişigüzel yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüphelilerin yapılan sorgulamalarında 5 ayrı evden arakçılık olayı ile benzeri basamak dokunulmazlığının ihlali olayını gerçekleştirdikleri tespit edildi. Soruşturma çerçevesinde ibret şahısların hırsızlığa konu 2 ton fındığı ayrımlı tarihlerde Cıvıl Cıvıl ülke merkezinde fındık hava satımı özne 3 işletmeye sattıkları tespit edildi. Olaylar ile adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 2’si tutuklandı, 3’ü karşı adli işlem yapıldı, 2’si ise adli taharri şartıyla erkin bırakıldı.

Hırsızlık olayında tıpkısı evden alınan televizyonu da şüphelilerden satın alan tıpkısı hayat için adli iş başlatıldı. – KARGAŞA

Share: