Okumaya isteklendirme fail anneannesi hayrına Kırşehir’e kütüphane desteği verdi

Okumaya isteklendirme eden anneannesi hayrına Kırşehir’e kütüphane desteği verdi

Kütüphaneci Elif Cansu Boz: “Ananem beni büyüttü ve motivasyon ettiği kitaplar hayatımı değiştirdi”

KIRŞEHİR Kütüphane görevlisi Elif Cansu Boz, kendisini okumaya heveslendirme fail anneannesi amacıyla Kırşehir’deki 2 okula 7 bin 500 mektup bağışında bulundu.

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde bibliyotekçi adına çalışan Kırşehirli Elif Cansu Boz, yetişmesinde emeği olan ve güzeşte sene ölüm fail anneannesinin hatırasını yaşatmak için “Ayrımsız Bozkır Anneannesinin Hatırasına Meryem Bahadır Kütüphanesi” projesini hazırlayarak Kırşehir’dahi iki okula kitap desteğinde bulundu. Boz, “Birçok kitap bağışında bulunduk kendimi on paralık birisinde bu denli manevi olarak huzurlu hissetmemiştim. Beni anneannem büyüttü ve bende emeği çokça aşkın benim hayatımı ise ‘Momo’ adlı mektup değiştirdi. Kitapla birlikte insanların dinlemeye odaklanmadıklarını gördüm. Ayrımsız insanı itaat etmek ve idrak etmek çok altın. Bu mektup bana çokça dokundu umarım okuyan çocuklarımıza birlikte dokunur” dedi. İstanbul Uygarlık Üniversitesi Medeniyet ve Bilgi Topluluğu öğrencilerini birlikte karışma etmesiyle açık benzeri pusula çokluk kampanyası başlatıldı. Ayni ve nakdi bağışlarla toplanan kitapların 6 bini, Kırşehir Format Cumhuriyet Ortaokulundaki kütüphaneye getirildikten sonra tasnif edilerek raflara gecekondu. Tezkere bağışının peşi sıra “Meryem Bahadır Kütüphanesi” adı sunulan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Kitapların bin 500’ü ise Yenidoğanlı köyündeki ilkokula bağışlandı.

Cumhuriyet Altını Ortaokulu öğrencileri ise düşündüklerinden çok kitabın bağışlandığını ve okumaya aydınlanacaklarını söylediler. Kütüphanenin açılışında ise Kırşehir Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu, İstanbul Medeniyet Üniversitesi temsilcileri, Boz ailesi, okul yöneticileri bulundu.

Share: