Okul ve apartman arasındaki batma tehlikesi bulunan direnç duvarı, riziko oluşturuyor

Meslek ve apartman arasındaki yıkılma tehlikesi kâin direnç duvarı, riziko oluşturuyor

KARABÜK – Karabük’te meslek bahçesi ile apartman ortada yıkılma tehlikesiyle yüz yüze kalan dayanma duvarı füru ve vatandaşlar için riziko oluşturuyor.

Olay, Kayabaşı Mahallesi Turgut Reis Caddesi üzerinde meydana geldi. Kayabaşı İlkokulu/Ortakokulu ile Turgut Başkan Apartmanı ortada mevcut tahminî 7 metre uzunluğundaki istinat duvarı yağışların ardından yarılmaya başladı. Belli Belirsiz benzeri şekilde taraf yatan cidar okul bahçesinde baziçe oynayan dallar üzere acı oluşturuyor. Apartman sakinleri de duvarın tıpkısı önceki yenilenmesi gerektiğini belirterek yetkililerden arkalama bekliyor.

Mahalle sakinlerinden Can Polat Polat geçtiğimiz günlerde yağan yağmurlar götürüm duvarındaki yarılmanın arttığını belirterek, “Burada oyun parkı bulunmayan. Devir ve akşamları hep dallar burada. Bura çalışkan tıpkısı düz. Bire Bir yağmur henüz yağarsa yıkılacak” dedi.

Çocukların baziçe oynadığında yahut vatandaşların oturduğu anda duvarın yıkılması faciayı birlikte getireceğini aktaran Çelik, “Hem yetişkinler hem da füru amacıyla çok gösterişli bire bir düzlük oldu. Buranın aynı zaman evvel yapılması geçişsiz” diye niteleyerek konuştu.Share: