Öğrencilerin uyumu için meslek duvarlarına iz film karakterleri çizdiler

ŞIRNAK’ta Türk Kızılay gönüllüleri, merkeze sınırlanmış Özveren Köyü İlk ve Ortaokulu’nun duvarlarını boyayarak, masal kahramanları ve çizgi film karakterlerini çizdi.

Şırnak’ta, Türk Kızılay’ı gönüllüleri, 12 Eylül’de açılacak okullarda öğrencilerin sevinçli çatlak geçirmelerini keşfetmek ve uyumlarını çurlatmak amacıyla duvarlarını boyayarak, masal kahramanlarını ve iz film karakterlerini çizdi. Yaz tatilinden bu yana 5 okulu boyayan gönüllüler, istek geldiği sürece okulları renklendirmeye bitmeme edeceklerini söyledi.

Türk Kızılay’ı gönüllüsü Bergül Altürk, “12 Eylül’da okullar açılıyor. Torunlar okula geldiği zaman onların sevdiği iz film karakterlerini hep duvarlara çizdik. Geldikleri ahit haddinden fazla mutlu olacaklarına inanıyoruz. Kızılay Gönüllüleri namına bu 5’inci ekol boyamamız. Okullar açıldıktan sonra üstelik ulaşabileceğimiz kadar gene köy okullarına ulaşacağız. Talepler geldiği doğrultuda tekrar gideceğiz. Bu işi yapmaktan çok bahtiyar oluyoruz. Çocukları mutlu etmekten bile haddinden fazla bahtiyar oluyoruz. Devamı de ati” dedi.Özveren Köyü İlk ve Ortaokulu Müdürü Veysi Akıllı, “Öğrencilerimizin hoşuna gidecek şeylerdir. Teneffüs saatlerinde gelip bu görselleri gördükleri zaman daha aynalı tıpkı teneffüs saati geçireceklerdir. Sabık yıl bizim yıllık planımız içerisinde hakeza tıpkısı planımız vardı. Biz üstelik hakeza benzeri şeyi istiyorduk. Fotoğraf öğretmenimizin olmayışı ve elbette yapacağımızı bilmeyişimiz bizi engelliyordu. Tekmil bu tam Kızılay’dan bizi aradılar. ‘Duvarlarınızı biz boyayalım mı?’ dediler. Tığ da ‘olur’ dedik. Teşekkürname ediyoruz” diyerek konuştu.Share: