Niğde’de 2 Vatandaş, Yolda Buldukları 14 Bin Lirayı Belediyeye Tasdik Etti

ENES DUYGUSAL ÖZMEN

Niğde’nin Kom ilçesinde, Şanlı Bronz ve Kadir Kızoğlan isimli iki yurttaş, sokakta buldukları 14 bin lirayı, sahibine ulaştırılabilmesi amacıyla belediyeye teslim etti. Günay Demir, kaybettiği parasını belediyeden tasdik aldı.

Edinilen bilgiye bakarak; Niğde’nin Kom ilçesinde ateş parçası Şanlı Bronz ve Boy Bos Kızoğlan, sokakta 14 bin teklik buldu. İki vatandaş, buldukları parayı, sahibine ulaştırılabilmesi amacıyla Kom Şehremaneti’ne doğrulama etti. Parayı, ilçeye yer dışından mevrut bir kamyon şoförü Günay Çıpa’in kaybettiği belirlendi. Servet, belediye marifetiyle Demir’e teyit edildi.

Örnek davranışlardan yağlık vatandaşlara teşekkür eden Çiftlik Belediye Başkanı Serkan Güzel, şunları söyledi:

“İlçemiz sakinlerinden Büyük Bronz ve Şeyhler köyünden Porte Kızoğlan isimli duygun vatandaşımız, sokakta bulduğu 14 bin lirayı belediyemize konfirmasyon ettiler. Böylesine iyicene bire bir davranışı sergileyen vatandaşlarımız Büyük Tunç ve Değer Kızoğlankız’e şahsım ve ilçem namına teşekkür ediyorum. Sokakta mevcut paranın sahibi ise yabancı tıpkısı kamyoncu imdi. Kamyoncu Günay Çipo’e parasını tutanak karşılığında tasdik ettik.”

Share: