Nem Alma Cihazları

– Nem gidericiler, tipik olarak, bir odadaki veya bir binadaki suyu sıvı hale getirmek için yoğuşturarak uzaklaştırmak için kullanılır.

– Sürekli veya 3 saatlik aralıklarla monte edilebilirler.

– En yaygın türleri, dışına monte edilmiş serpantinler aracılığıyla soğutma havası akışı oluşturmak için enerji kaynağı olarak su kullanan istiflenebilir ünitedir.

– Ayrıca duvara veya zemine monte edilebilir, bu da havuzlar, garajlar, bodrumlar vb.

nemlendiriciler:

– Nemlendiriciler ise genellikle bir enerji kaynağı olarak ılık su kullanırlar ve suyu buharlaştırarak tekrar sıvı haline getirerek çalışırlar ve bu buhar, havada buharlaşmış nem buharı damlacıklarına dönüşerek nem seviyelerini artırmak için zamanla dağılır.

Nem Nedir Nasıl Ölçülü?

Nem, havadaki su buharı miktarının bir ölçüsüdür. Bir nem probu kullanılarak ölçülür ve yüzde olarak ifade edilir. Nem, bağıl nem veya birikmiş bağıl nem kullanılarak ölçülebilir.

Bu nemlendiricileri nem alma cihazının veya hava temizleyicinin yerini alacak bir ürün olarak değil, nemle mücadelede alternatif bir yaklaşım olarak düşünmeliyiz. Evinizin etrafındaki havayı temizlemek istiyorsanız, evinizde ne tür koşullarla karşı karşıya kaldığınıza bağlı olarak bu üç cihaz arasında seçim yaparken dikkatli olmanız gerekir.

Nem gidericiler ve hava temizleyiciler, bir odayı nemlendirmek için önemli araçlardır. İki farklı nemlendirme yöntemi vardır.

Isıtıcı konvektörü, çok fazla elektrik harcamadan bir odanın ısıtılmasını kolaylaştıran bir cihazdır. Isı, konvektör ünitesinin içinde üretilir ve daha sonra iletim, radyasyon ve konveksiyon yoluyla havaya salınır.

Nem, kış yaşamının en zorlu yönlerinden biri olabilir. Aşağıda, sorunla başa çıkabileceğiniz yollardan bazıları verilmiştir.

Nem, birçok hastalık türüyle ilişkilendirilen bir işarettir, bu nedenle evinizi temiz ve kuru tutmanız önemlidir.

Evimizdeki nem miktarını azaltmak için hava temizleyici, nem giderici, ısıtıcı veya fanlı ısıtıcı kullanabiliriz.

Küçük bir odanız varsa ve merkezi ısıtma sisteminiz yoksa, yine de bir hava temizleyici veya nemlendirici ile evinizdeki nem miktarını azaltabilirsiniz.

Küçük bir odayı ısıtmak için bir elektrikli ısıtıcı kullanılabilir ve nem miktarını da azaltır.

Geniş alanlara sahip olanlar ve kıyafetleri daha hızlı kurutmak isteyenler için bir kurutucu başka bir seçenektir.

Evinizi veya ofisinizi rahat bir nem seviyesinde tutmak iyi bir uygulamadır. Nem seviyesini %40’ta tutabilmek için havada bulunan su buharını %70’e kadar uzaklaştıran bir nem alma cihazı kullanmalısınız.

Kuru kışlar için elektrikli ısıtıcı veya kış aylarında etkili ısıtma arıyorsanız fanlı ısıtıcı da kullanabilirsiniz.

Havadaki nemden kurtulmanın çeşitli yolları vardır.

Nemi ortadan kaldırmanın en iyi yolu nem giderici kullanmaktır. Bir nem giderici, bir alüminyum veya bakır bobin kullanarak havadaki nemi giderir. Bobin, biraz gürültü çıkarabilen ve diğer bazı seçeneklerden daha fazla güç tüketebilen bir fana bağlıdır, ancak genellikle işi yapar.

Duvarlarda veya tavanda yoğuşma nedeniyle odanızda yüksek nem seviyeleri varsa, elektrikli ısıtıcılar ve fanlar çok etkili değildir. Elektrikli ısıtıcıların ısınması da çok zaman alır, bu da rahatlamak için sınırlı zamanı olan ve enerji maliyetlerinden tasarruf etmeye çalışan kişiler için sorunlara neden olabilir. Bununla birlikte, elektrikli ısıtıcılar, sürekli açık bırakılırsa uzun süre küf sporlarını ve mantarları etkili bir şekilde öldürebilir.

Konu alanınızdaki aşırı nemi atmak olduğunda, ısıtıcı konvektörler enerji açısından en verimli seçeneklerden biridir. Sıcaklık

Share: