Nazilli’den Afyon’a ayakçak çevirdiler

Nazilli Belediyespor Bisiklet Takımı, Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla Afyon’a bisikletle yola artık.

Nazilli Belediyespor Bisiklet Takımı, ’30 Ağustos’tan 5 Eylül’e kurtuluşumuzun 100. yılı’ sloganıyla Afyon ve Kütahya’da kâin şehitlikleri seyretmek amacıyla yola bundan sonra. 8 şahsiyet Derrace Takımı’nı Şehremaneti Meydanı’ndan uğurlayan Şehremini Kürşat Engin Özcan; “Bisiklet takımımız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Celil Alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, Türk tarihinin yer önemli dönüm noktalarından biri olan Halas Savaşı’nı zafere götürücü Büyük Hücum emrinin verildiği Afyonkarahisar ve Kütahya’da kâin şehitliklerimizi mülakat edecekler. Takımımız 5 Ilkgüz haset Nazilli’ye dönerek şehrimizde yapılacak kutlamalara katılacaklar. Kendilerine çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Turun 1. haset Afyon’dan Kütahya Dumlupınar Şehitliği, Sancaktar Heykeli, Zafertepe Şehitliği, Yıldırım Eksiksizlik Şehitliği, 2. aktarılma ise Kocatepe Heykeli ve Çiğiltepe Şehitliği’ni görüşme ederek 270 kilometre bisiklet süren takım, 30 Ağustos Utku Bayramı’nda düzenlenen resmi törene katıldı.

Desteklerinden etraf Nazilli Belediyespor yöneticilerine ve Başkan Özcan’a teşekkür eden Topluluk Antrenörü Mutlak Özkan, “Nazillimizi genişlik ongun şekilde tayin etmek için zaferin 100. yılında takımımızla yola çıktık. Nazilli Belediyespor Bisiklet Takımı kendisine bu tuğra katılmaktan alım duyuyoruz. Dumlupınar’da Ilçebay Buğra Karadağ’ı mülakat ederek Şehremaneti Başkanımız Kürşat Engin Özcan’ın selamlarını ilettik. Detaylı hayat şehri Nazillimizden getirdiğimiz hediyelerimizi sunma ettik. Bizleri çok domuzuna ağırladılar. Kendilerine haddinden fazla teşekkürname ediyoruz. Takımımız 5 Ilkgüz’e kadar ziyaretlerine bitmeme edecek” diye niteleyerek konuştu. – AYDIN

Share: