Muş’ta Çar Çayı güzergahı ışıklandırıldı

Vangölü Ruh Dağıtım KAZANÇ (VEDAŞ) Muş İl Müdürlüğü, şehir merkezindeki Çar Çayı güzergahındaki aydınlatma çalışmalarını tamamladı.

VEDAŞ’tan yapılan açıklamada görüşlerine saha verilen İl Müdürü Suat Coşar, vatandaşlara selis enerji sunmanın yanında çıkmaz ve caddelerin aydınlatılması amacıyla bile çalışmaların yapıldığını söyledi.

Bu kapsamda kentte mevcut Çar Çayı güzergahında yıpranmamış açılan angajman yolunun aydınlatmasını tamamladıklarını belirten Coşar, şunları kaydetti:

“3,5 kilometre düzlük şeş çalışması yaparak 80 galvanizli tenvirat direği ve 150 aydınlatma armatürünün montajını gerçekleştirdik. Çalışmalarımız böylelikle Çar Çayı güzergahını daima ışıklandırdık. Yıl süresince forma ve rustik bölgelerimizde gerçekleştirdiğimiz ışıklandırma çalışmalarımız kapsamında kâin şebekeyi iyileştirirken bir nice noktada çıkmaz ve caddelerimizi ışıltılı hale getirecek yıpranmamış kasılma yatırımları gerçekleştirdik. 2023 yılının planlamasını yapmış bulunmaktayız. Bakir açılacak sefer güzergahları ya da mutedil orta kaldırım kadar alanların belirlenmesinde ilişik çalım ve kuruluşlarla işbirliği içinde akıntı ediyoruz.”

Share: