Muş haberleri! 3 bin kilometre nöbet ağına cemaat Muş İl Hususi İdaresine eskimemiş derece binası

Muş İl Özel İdaresi, vatandaşların hizmetinde kullanılan gelişim makinelerinin park edileceği arabalık, bakım-onarım, depo ve ısı merkezi birimlerinden oluşan eskimemiş tıpkısı paye binası düz yazı ediyor.

Türkiye’nin bildirme çokça kar yağışı kayran illeri arasındaki Muş’ta, ülke özel idaresinin alelhusus kışın karla mücadelede edebiyat ise defa yapımında kullandığı hareket makineleri ile personellerin işlerini yürütebileceği kullanılmamış aşama binası inşa ediliyor. Merkeze kapalı Muratgören köyü dosdoğru 50 dekar kayran konusunda nesir edilen 3 bin metrekare vabeste alana cemaat evre binasında çalışmalar devam ediyor. Son Teşrin kocaoğlan içerisinde tamamlanması planlanan adım binasında araçlar amacıyla otopark alanı, hizmet-onarım birimleri, ısı merkezi, depo, işlik, lavabolar, akaryakıt istasyonu ve personel düzentileme ofisleri saha algı. İnşaat alanında incelemelerde kâin İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Şeyhmus Yentür, müteahhit firma yetkililerinden icraat karşı hikmet aldı.

“Yıpranmamış merhale binası amacıyla yaklaşık bütçe 17 milyon lira olacaktır”

Şita mevsimi öncesi firmadan çalışmaları hızlandırmasını talip Yentür, bozuk evre binası ve depoların imdi ihtiyaçlara cevap verebilecek sürücü belgesi ve nitelikte olmadığını söyledi. Basamak binasının 3 bin metrekare sınırlanmış alanda mensur edildiğini kaydeden Yentür, “İl Genel Meclisimizin kararı ve Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün onayıyla tahminî 3 bin metrekarelik kullanılmamış benzeri etap binası, ambar, ısı merkezi ve akaryakıt istasyonunun iş ve işlemlerini burada yürüteceğiz. 3 bin metrekare alanın karşılığında müteahhit firmaya ödememiz gereken kestirmece bütçe 17 milyon teklik olacaktır. Bu sene inşaat sezonu bitimi olan 15 Kasım’a kadar yapımını tamamlamayı düşünüyoruz. Makinelerimizin hizmet, tamir, onarım, park alanı ve ısı merkezi ile beraber çalışanlarımızın burada öz işlerini yapmalarını sağlayacak tıpkısı alan oluşturduk” dedi.

“Mukavemetli şita mücadelesine cebin korunma görevi olan araçlarımızı burada vikaye edeceğiz”

50 bin metrekare alana konuşlandırılan yeni evre binası içerisinde özellikle çalışanların abat edebileceği emek ofisleri oluşturacaklarını kaydeden Yentür, “Burada kurulacak atölyeler, lavabolar, duşlar çalışanlarımızın hayat standardı ve dirim kalitesini yükseltecek bol bir hizmet olacak. Buradaki mübarek faaliyet sonucunda halkımızın hizmetinde kullanılacak araçların bakım-onarımına, personelimizin dahi afiyet ve sıhhatine fayda sağlayacağı kanısındayım. Hele zorlu kış mücadelesine alın sığınma görevi olan araçlarımızı burada esirgeme edeceğiz. Bunun dışında yine sakat atölyemizin bulunduğu binanın yapısı polat konsorsiyumdur. İnşallah onları üstelik nakil yoluyla buraya getirerek, tutkun alan oluşturup araçların dosdoğru ve etkin benzeri şekilde çalışmasını sağlayacak bir düzlem hazırlayacağız” diye konuştu. – MUŞ

Share: