Muş haberi | Muş’ta köy okulları amacıyla tenis masası üretimine başlandı

Muş’ta köy okulları amacıyla tenis masası üretimine başlandı

MUŞ Muş’ta Toyluk ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ortada imzalanan “Sporu Tabana Yayıyoruz” projesi çerçevesinde 102 karye okulu için alan topu masası üretiliyor.

Muş Mesleki ve Teknik Rum Lisesi hoca ve öğrencileri, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Terbiye Bakanlığı ortada imzalanan tören düzeni gereği, 102 okulun ihtiyacı olan 136 tenis masasının hazırlıklarına başladı. Okulun eroin bölümünde çıpa doğrama, boya ve anahtar işlemlerine bitmeme fail öğretmen ve öğrenciler, çalışmaları tamamlanan masaları köy okullarına ulaştıracak.

Üretimi sürdürülen masalarla ilgili açıklamalarda mevcut Muş İl Milli Yetişek Müdürü Enver Kıvanç, “Sporu Tabana Yayıyoruz” projesi çerçevesinde 136 karye okulu üzere alan topu masası ürettiklerini söyledi. Üretilen masaların köylere dağıtımı yapılacağını anlatan Müdür Kıvanç, “Lise öğrencilerimiz çığır lisesi atölyesinde 136 tenis masası üretti. Yeryüzü kısa zamanda alan topu masalarını öğrencilerimizle buluşturacağız. Amacımız köylerde sportif faaliyetlerin devam etmesidir. Okullarımıza şimdiden berceste olsun” dedi.

Öğrencilerle alan topu masası ürettiklerini tamlayan okulun Mobilya ve İç Mekan Dizayn Bölümü Şefi Mehmet Kılıç birlikte, “Tamamlandığımız tenis masalarının önümüzdeki günlerde köy okullarına dağıtımına başlayacağız. Tenis masası yapımı 4 aşamadan oluştuğu için haddinden fazla meşakkatli bir gelişim. Tığ iki hafta süresince bunlarla sürekli uğraştık, çalıştık ürünümüzü ortaya çıkardık. Tenis masaları burada yapılmasaydı daha fazla maliyet ortaya çıkacaktı. Okulumuzda yapıldığı için daha az maliyet artık. Öğrencilerimizin sporla buluşmasını nail olmak üzere himmet gösterdik” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Eyüp Sert ise “Tığ burada hem patika öğreniyoruz hem bile döner sermaye çerçevesinde aldığımız ödenekle eş bütçemize katkı sağlıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: