Muş bilgelik! Muş’ta köy okulları amacıyla alan topu masası üretimine başlandı

Muş’ta Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı beyninde imzalanan “Sporu Tabana Yayıyoruz” projesi çerçevesinde 102 köy okulu üzere alan topu masası üretiliyor.

Muş Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği, 102 okulun ihtiyacı olan 136 tenis masasının hazırlıklarına başladı. Okulun mızrap bölümünde çıpa doğrama, boya ve spekülasyon işlemlerine bitmeme eden sarıklı ve öğrenciler, çalışmaları tamamlanan masaları karye okullarına ulaştıracak.

Üretimi sürdürülen masalarla ilişkin açıklamalarda kâin Muş İl Milli Yetişek Müdürü Enver Övünme, “Sporu Tabana Yayıyoruz” projesi çerçevesinde 136 köy okulu üzere tenis masası ürettiklerini söyledi. Üretilen masaların köylere dağıtımı yapılacağını anlatan Başöğretmen Övünme, “Lise öğrencilerimiz çığır lisesi atölyesinde 136 alan topu masası üretti. Sunu bodur zamanda alan topu masalarını öğrencilerimizle buluşturacağız. Amacımız köylerde sportif faaliyetlerin devam etmesidir. Okullarımıza şimdiden anlı şanlı olsun” dedi.

Öğrencilerle tenis masası ürettiklerini tamlayan okulun Möble ve İç Mekan Dizayn Bölümü Şefi Mehmet Tığ de, “Tamamlandığımız alan topu masalarının önümüzdeki günlerde karye okullarına dağıtımına başlayacağız. Tenis masası yapımı 4 aşamadan oluştuğu üzere haddinden fazla meşakkatli tıpkısı iş. Biz iki hafta süresince bunlarla daim uğraştık, çalıştık ürünümüzü ortaya çıkardık. Alan Topu masaları burada yapılmasaydı daha aşkın maliyet ortaya çıkacaktı. Okulumuzda yapıldığı üzere elan az maliyet daha çok. Öğrencilerimizin sporla buluşmasını sağlamak amacıyla mücahede gösterdik” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Eyüp Sarp ise “Biz burada hem patika öğreniyoruz hem de döner kebap çerçevesinde aldığımız ödenekle karı bütçemize katkı sağlıyoruz” diyerek konuştu. – MUŞ

Share: