Muhsin Yazıcıoğlu davası ertelendi

Muhsin Yazıcıoğlu davası ertelendi

Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Kemal Zor:

“20 yıl dahi geçse tığ bu elde edilen delillerle bu vakanın aydınlanacağı akide ve kanaatindeyiz”

“Ordunun üzerindeki FETÖ’nün azalmasıyla bunun çıktı daha olanaklı ayla geldiği, delillere daha rahat erişilebileceği inancındayız”

KAHRAMANMARAŞ – Şişman Birlik Partisinin müessis Umumi Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişik ölçülü soruşturmalarda FETÖ’nün talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla yargılanan şüphelilerin davası bugün görülen murafaa sonrası ertelendi.

Kahramanmaraş Adliyesi 2. Tehlikeli Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmada Muhsin Yazcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu başta tutmak üzere sanıklar Ebubekir Selek Yüksekkaya ve Nedim Bakırhan ile canip avukatları amade bulundu.

Farklı davalar nedeniyle cezaevinde kâin aralarında FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanına suikast timinde vadi aldığı gerekçesiyle mahkum edilen ve bu dosyanın de sanıkları olan Okumuş Özsıcak, Davut Uçum, Mustafa Atalar Yusuf Yiğit’in vadi aldığı 4 sanık ise, Gürültülü ve Kaynak Enformatik Sistemi ile duruşmaya katıldı. Sanıklar iddiaları reddederek beratlarını temenni ederken, mahkeme heyeti, Kahramanmaraş Cumhuriyet Altını Başsavcılığındaki asıl sormaca dosyasının beklenilmesine karar vererek duruşmayı 10 Mayıs’ta erteledi.

“Anket başsavcılıkta devam ediyor”

Yazıcıoğlu ailesinin avukatı Eksiksizlik Ağır yaptığı açıklamada: “Zaman ki mahkeme 10 Mayıs tarihine ertelenmiştir. Muhsin Yazıcıoğlu suikastı ile ilişik hesaplı soruşturma Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığında bitmeme ediyor. 2012 yılında yapılan araştırmalarda bilcümle yolcularda yüzde 12’den başlayarak yüzdelik 27’ye kadar değişen oranlarda karbonmonoksit tespit edilmişti. Bizim için burada muhteşem olan helikopteri gönderme ve dalavere eden uçucu olduğu için uçucu Mustafa İstektepe’nin karbonmonoksit oranı yüzdelik 26.7 oranındaydı. Bu dinç benzeri bünyede dahi sersemletme etkisi olan bir karbonmonoksit alanıdır. Aslında talebimiz o sil yeniden başlatılan soruşturmayla alelhusus içgüdü kayıtları biliyorsunuz, daha evvel bölgede ‘tıpkısı iki insiyak arızalı’ dendi. Henüz sonra ‘arızalı değil amma konveksiyon sistemleri arızalı’ denildi. Ama yeryüzü geçişsiz olan 4. zaman 37 saniyelik kısmın olmadığını bildirdi Umumi Kurmay. Bunların akıllıca olmadığını bunların yargıdan malumat kaçırma olduğunu helikoptere askeri jetlerin burgaç oluşturarak düşürmesine hastalık olduğuna dair iddialarımızın ispatını engel olmak amacıyla bu radar kayıtlarının bulunmayan edildiği, sevkitabii kayıtlarının yargıya verilmediği gerçeği var” dedi.

“Delillere elan abat erişilebileceği inancındayız”

Baştan araştırma istediklerini nâkil Güç,” Biliyorsunuz ordunun üzerindeki FETÖ’nün azalmasıyla bunun bundan sonra henüz olanaklı arkaç geldiği, delillere henüz şen erişilebileceği inancındayız. Bu çerçevede tığ yeni delillerle, yeni araştırmalarla helikopteri uçakların sıklet mesafesine girerek oluşturdukları burgaç ile düşürdüklerini, keza helikopterin içerisini üstelik pilotu sersemletecek düzeyde karbon monoksite maruz bıraktıklarının araştırmalarla ortaya çıkarılacağı ümidini taşıyoruz. Bu istek içerisindeyiz. 14 sene sonraları üstelik olsa 20 yıl üstelik geçse biz bu elde edilen delillerle bu vakanın aydınlanacağı akide ve kanaatindeyiz” diye niteleyerek konuştu.

Share: